Czy płatności online mogą być szybsze?

Nie da się zaprzeczyć iż możliwość wykonywania przelewów internetowych znacznie ułatwia i przyspiesza zakupy w sklepach internetowych i portalach aukcyjnych. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, jak działają usługi zakupów online, a dokładniej płatności internetowe. Przeczytaj go koniecznie!

Jak wygląda standardowa płatność internetowa?

Zacznijmy od tego, że w zasadzie trudno sobie dziś wyobrazić życie bez konta bankowego, dzięki któremu: możemy wygodnie płacić kartą, dzięki czemu nie musimy nosić zapasu gotówki w portfelu, a nasz majątek jest dużo bardziej bezpieczny. Ale co jeśli chcemy zrobić zakupy nie wychodząc z domu? No cóż, to proste, zamawiamy przedmiot z jednego ze sklepów internetowych lub portali aukcyjnych, robimy przelew na podane dane i czekamy na przesyłkę. Jeżeli chodzi o sam przelew, to ogólny schemat wygląda następująco: należy zalogować się do konta bankowego na stronie internetowej banku wprowadzić wszystkie dane kontrahenta, tytuł przelewu (nazwa przedmiotu lub numer aukcji) oraz najważniejsze informacje: numer konta i kwotę przelewu, na końcu akceptujemy transakcję. Oczywiście, jeśli sprzedawca posiada konto w tym samym banku co my to pieniądze trafiają na jego konto w kilka chwil, jeśli w innym to czas realizacji transakcji może się wydłużyć do nawet kilku dni, co opóźni dostawę zamówionych rzeczy. Pojawia się więc pytanie: czy da się jeszcze bardziej uprościć procedurę zakupów internetowych?

Allegro

Trzeba przyznać, że zdecydowanie łatwiejszym i szybszym sposobem jest skorzystanie z płatności on-line oferowanych przez takich usługodawców jak Pay-U na platformie Allegro, czy przelewy24. Chodzi oto, że dzięki temu systemowi płatności nie musimy mozolnie wpisywać wszystkich danych sprzedającego, eliminuje to ryzyko pomyłki. Generalnie, platformy płatności działają na zasadzie automatycznego generowania formularza przelewu dla naszego banku. W związku z tym, jedyne co my musimy zrobić to zatwierdzić operację naszym tokenem, SMS-em, lub kodem ze zdrapki. I właśnie tym sposobem robienie zakupów w internecie sprowadza się do wyboru przedmiotu i zatwierdzeniu wykonania przelewu. Poza tym, opcjonalnie jeśli posiadamy kartę płatniczą możemy ją wybrać jako środek płatniczy i autoryzować przelew podając dane z karty. Jednak pamiętajmy o każdorazowym sprawdzenia wartości przelewu przed jego akceptacją.

Przelewy24

Przede wszystkim, płatności on-line są sporym udogodnieniem dla obu stron transakcji. Otóż wygląda to tak, że sprzedawca, będąc zarejestrowanym w platformie płatniczej posiada wirtualne konto w każdym z obsługiwanych banków i sprawia to, że nasza płatność (z dowolnego banku) jest rejestrowana natychmiastowo.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również