Galeria Łomianki – miejsce pracy i spotkań

Galeria Łomianki jest miejsce, które część swojej przestrzeni wydzieliło odwiedzających ją gościom. Właśnie w taki sposób funkcjonuje tutaj m.in. Współdzielnia czy Współpracownia.

Współpracowania – darmowy coworking dla każdego

Współpracownia jest darmową przestrzenią coworokingową, która została wydzielona z Galerii. Czekają tutaj wygodne fotele, przestrzenne biurka, strefa do odpoczynku, podstawowy sprzęt biurowy czy bardzo szybki, nieograniczony internet. Miejsce to chętnie wykorzystywane jest albo przez freelancerów, albo przez osoby pracujące zdalnie, jednak nie brakuje tutaj również studentów czy początkujący przedsiębiorców.

Współpracownia to przestrzenny darmowo coworking, a jego największą zaletą jest fakt, że jest za darmo – coworkingi w Warszawie potrafią kosztować ponad 1000 zł miesięcznie, co jest ceną zaporową dla wielu osób, które pracują zdalnie. Wybierając Galerię Łomianki, mogę one cieszyć się możliwościami zdalnej pracy, i to za darmo, przez co nie może dziwić, że tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z niej.

Współdzielnia – przestrzeń do działania

Współdzielnia to znów przestrzeń, która została wydzielona przez Galerię, tym razem stricte dla okolicznych mieszkańców. To właśnie oni mogą z niej korzystać, organizując tutaj różnorodne warsztaty, szkolenia czy spotkania. Wszystko to oczywiście zupełnie za darmo. Z oferty tej korzystają, nie tylko okoliczne, stowarzyszenia i fundacje, które prowadzą tutaj swoje działania, jeżeli mają problem, by samodzielnie sfinansować inną, potrzebną sobie, przestrzeń.

Na miejscu czekają nie tylko stoły czy krzesła eventowe, ale również… fortepian! Dodatkowo, do dyspozycji zostaje oddane również praktyczne zaplecze z dostępem do bieżącej wody, co często okazuje się niezbędne podczas wielu spotkań i innych, lokalnych inicjatyw.

W ramach Współdzielni działają również dwa punkty wymiany. Pierwszym z nich jest punkt wymiany książek. Jest to popularne miejsce, gdzie możemy nie tylko przynieść książki, które nie są nam już potrzebne lub nie mamy dla nich odpowiedniej ilości miejsca, ale również zabrać coś dla siebie. Jeżeli lubimy oszczędzać, również jest to opcja dla nas idealna. Jeżeli przychodzimy z planem zabrania czegoś dla siebie, warto też zabrać coś ze sobą, by pozostawić to dla innych osób, które w taki sposób wymieniają się książkami.

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki

Również w ramach Współdzielni działa Punkt Adopcji Roślin. To miejsce, w którym możemy zostawić rośliny lub kwiaty, które albo nie są nam już potrzebne, albo których po prostu, pomimo szczerych chęci, nie możemy dłużej zatrzymać. Powodów, które sprawiają, ze rośliny muszą zostać oddane, jest naprawdę wiele. Często są to przeprowadzki lub zmniejszająca się ilość wolnej przestrzeni w naszych domach czy mieszkaniach, czasem rośliny niszczone są przez dzieci czy zwierzęta w naszych domach, czasem rosną zbyt duże, czasem natomiast marnieją na naszych oczach, i dlatego szukamy dla nich nowego domu.

Punkt Adopcji Roślin jest również idealną opcją dla osób, które niepotrzebnie nie chcą wydawać pieniędzy – zamiast kupować roślinę w jednym z popularnych sklepów, lepiej zajrzeć na początku do Punktu Adopcji i sprawdzić, czy aby nie czeka na nas jakiś wyjątkowy okaz, i to zupełnie za darmo.

Punkt Adopcji chętnie odwiedzają również osoby, które lubią zmiany w swoim otoczeniu. Jeżeli dana roślina lub kwiaty im się znudzą, nie tylko nie będą musieli pozbywać się jej na stałe, wyrzucając ją na śmietnik, lecz zamiast tego znajdą jej nowy dom, ale również pustą przestrzeń będą mogły wypełnić innym okazem, dostępny w Punkcie Adopcji Roślin.

Współpracowania, ze względu na Punkt Adopcji Roślin, jak i punkt wymiany książek, jest regularnie odwiedzana przez bardzo wiele zainteresowanych osób – ilość kwiatów, oraz literatury, potrafi być naprawdę okazała, stąd jeżeli udasz do Galerii Łomianki na zakupy, nie zapomnij sprawdzić, czy właśnie we Współdzieli nie czeka na Ciebie nowa książka lub wspaniała roślina!

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również