Czy warto płacić w sieci kartą ?

Jeszcze dość niedawno polscy użytkownicy podejrzliwie patrzyli na płatność kartą. Wynikało to głównie z tego powodu, że zdecydowanej większości podejrzanym wydawało się podawanie danych do realizacji i autoryzacji przelewu. Nie znając całego procesu, zakładano, że takie poufne informacje mogą być łatwo przejęte. Na szczęście świadomość e-konsumentów w Polsce obecnie wzrasta, także płatność kartą staje się coraz popularniejszym sposobem regulowania należności w sieci. Wyjaśniamy zatem, czy warto używać karty do płacenia online.

Płatność kartą należy do najpopularniejszych form płatności na Zachodzi. Dzisiaj staje się ona coraz popularniejszą metodą płatności również w Polsce a to ze względu na gwarantowaną wygodę i bezpieczeństwo. Do głównych zalet można zaliczyć fakt, że każda płatność kartą może zostać wycofana w przypadku jej nieuprawnionego użycia bądź niewywiązania się e-sklepu z dostawy towaru. Co jeszcze warto wiedzieć?

Zalety dla przedsiębiorców

Każdy e-przedsiębiorca chcący odnieść sukces na rynku e-commerce powinien zapewniać swoim klientom wygodę i funkcjonalność. Wynika to z tego, że dzisiejszy e-konsument jest bardziej wymagający a rynek konkurencyjny. Użytkownicy szczególnie cenią sobie przejrzystość i łatwość płatności, tak więc gdy tylko coś wzbudzi ich podejrzenia, szybko znajdą to, czego szukają u konkurencji. Właściciele w-sklepów powinni wczuć się w rolę własnego klienta i zaoferować mu kilka wygodnych form płatności, między innymi płatność kartą. Systemy płatności jak Dotpay udostępniają szereg rozwiązań ułatwiających procesowanie płatności kartą. Wśród funkcjonalności oferowanych przez Dotpay znajdują się płatności jednym kliknięciem, płatności cykliczne, płatności walutowe, Dynamic Currency Conversion, czyli możliwość dokonywania płatności w walucie karty oraz płatności przez telefon, tzw. IVR. Chcąc przyjąć tę metodę, e-sklep zawsze jest dokładnie weryfikowany przez dostawcę usług płatności pod kątem zabezpieczeń technicznych oraz wszelkich uregulowań dla kupującego. Dzięki temu e-sklep może potwierdzić swoją wiarygodność w oczach potencjalnych klientów i zdobyć ich zaufanie. 

Zalety dla użytkownika 

Warto zaznaczyć, że płatności kartą płatniczą należy do najbardziej znanych form płatności w skali światowej. Jest ona niewątpliwie wygodna i szybka dla kupującego, co wynika z tego, że w całym procesie wystarczy podanie danych karty płatniczej i zatwierdzenie płatności. Wyeliminowano konieczność wypełniania formularza przelewu, a więc nie ma ryzyka pomyłki. Co więcej w celu zapewnienia bezpieczeństwa procesu płatności, Dotpay spełnia wszelkie restrykcyjne wymogi, takie jak certyfikaty PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) Level 1 oraz Thawte Web Server Certificate (Extended Validation).

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również