Jakie są zalety technologii 3D Secure?

3D Secure pomaga zapobiegać oszustwom w internetowych transakcjach kartami kredytowymi i debetowymi. I jest to główna zaleta tego rozwiązania. A co z innymi korzyściami? Pod względem technicznym pojęcie 3D Secure odnosi się do trzech serwerów domen. Technologia ta obejmuje, bowiem trzy strony, które są kluczowe w całym procesie 3D Secure. Należą do nich: sprzedawca, bank oraz emitent karty, którym jest zazwyczaj VISA lub MasterCard.

Program jest wspólnym przedsięwzięciem uruchomionym i zainicjowanym na życzenie Verified by VISA (VBV) i MasterCard Secure Code (MSC). Jest to najbardziej aktualna metoda zapobiegania oszustwom, dostępna w świecie biznesu online. Dziś 3D Secure jest również uznawany za jedyny system zabezpieczający przed wyłudzeniem danych. Dodatkowa ochrona polega na weryfikacji każdej transakcji za pomocą hasła przypisanego do karty.

Bezpieczne uwierzytelnianie 3D

W ciągu ostatnich kilku lat e-commerce i biznes online stał się bardzo popularny. Zakupy w sieci zyskały zainteresowanie klientów ze względu na łatwość, elastyczność i wygodę. Dzięki temu znacznie wzrosło wykorzystanie kart kredytowych. Podobnie jak we wszystkim, są plusy i minusy związane z płatnościami kartowymi. Nie brakuje informacji o kradzieżach, nadużyciach i podobnych nielegalnych zastosowaniach kart płatniczych. Stąd konieczność wprowadzenia nowego systemu, nazwanego 3D Secure. System został oparty na protokole XML.

Bezpieczne uwierzytelnianie 3D to dodatkowy program, który może pomóc w zapobieganiu oszustwom. Obecnie program ten jest dostępny dla wszystkich firm, które korzystają z bramek płatniczych, do przetwarzania transakcji. Klienci mogą stworzyć bezpieczne hasło do używanej karty W momencie każdej transakcji hasło jest weryfikowane za pomocą witryny obsługującej ten system. Zapewnia to dodatkową ochronę transakcji online.

3D Secure. Korzyści dla sprzedawców

Zabezpieczenia 3D Secure zapewniają wiele korzyści zarówno sklepom internetowym, jak i ich klientom. Sprawiają, że ​​zakupy online są bezpieczniejsze, budują wiarygodność firmy i zwiększają lojalność wobec marki. Jedną z podstawowych zalet zastosowania systemu 3D Secure jest przeniesienie odpowiedzialności za każdą zweryfikowaną transakcję na wystawcę karty. 3D Secure redukuje nie tylko ryzyko nieuczciwych, ale także spornych transakcji. Dodatkowa warstwa zabezpieczeń może zmniejszyć liczbę zrealizowanych transakcji, ale ostatecznie sprawia, że ​​płatności są bezpieczniejsze. Gdy przedsiębiorca wybiera bramkę płatności, powinien znaleźć taką, która nie wymaga dodatkowych kosztów związanych z usługą 3D Secure.

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również