BLIK - łatwe i wygodne płatności

System BLIK zdobył zaufanie polskich e-klientów. Zaczyna korzystać z niego coraz więcej osób. Wydłuża się również lista współpracujących z nim sklepów i aplikacji bankowych. Dostawcy usług płatniczych mają go w swojej ofercie. Przykładem jest Dotpay – największy na polskim rynku pośrednik płatności internetowych. Dlaczego BLIK jest tak popularny? Czy rzeczywiście warto z niego korzystać?

Szybki click, czyli jak działa BLIK? 

Sam pomysł na BLIKA został zaczerpnięty z PKO Banku Polskiego. Rozwiązanie wdrożone w tym banku zaczęto wykorzystywać na większą skalę. System polega na generowaniu kodów dostępu. Aby transakcja w aplikacji mobilnej powiązanej z bankiem doszła do skutku, klient musi wpisać kod na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym, z którego korzysta. System jest bardzo prosty i pozwala zrezygnować z noszenia przy sobie portfela. Przekazy pieniężne dokonywane tą drogą wyróżnia ogromny komfort i szybkość. Możemy np. dokonać przelewu na konto żony lub męża znając jedynie numer telefonu. Z BLIKA skorzystamy zarówno dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych, jaki podczas, coraz bardziej powszechnych, zakupów internetowych. 

Jakie zalety ma BLIK? 

O wygodzie płatności BLIKIEM już wspomnieliśmy. To z pewnością jedna z najważniejszych jego zalet. Poruszanie się w świecie płatności internetowych stało się dzięki niemu niemal intuicyjne. Sam proces jest nie tylko szybszy. Klientów omijają dodatkowe weryfikacje oraz konieczność logowania. BLIK jest równie wygodny dla osoby, która przekazuje w ten sposób pieniądze, jak i dla samego odbiorcy przelewu. Nie trzeba tutaj wprowadzać długiego numeru konta bankowego ani kopiować go, ryzykując próbę oszustwa. Znika ryzyko pełnienia błędów i konieczność sprawdzania poprawności wpisywanych danych. 

Sama popularność BLIKA również jest jego atutem. Rozwiązanie stosuje szereg sklepów i banków, które chcą ułatwić klientom transakcje. Z BLIKA skorzystamy na poczcie, robiąc zakupy na Allegro oraz w licznych urzędach. To nie wszystko! BLIK zagwarantuje nam obniżoną cenę biletu na seans filmowy w Multikinie, a nie jest to jedyne miejsce, w którym BLIK wiąże się z korzystnymi rabatami. Na stronie swoich banków klienci otrzymają dokładne informacje, gdzie warto płacić BLIKIEM. 
BLIK ułatwia także korzystanie z bankomatów. Nie musimy już nosić przy sobie karty, aby wypłacić z nich pieniądze. Jeden przycisk wystarczy, aby uruchomić bardzo szybką wypłatę BLIKIEM. Na wakacjach, w podróży, podczas zakupów. BLIK jest wszędzie tam, gdzie go potrzebujemy.

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również