Czym są One Click Payments?

Obecnie e-konsumenci chętniej kupują w sieci, ponieważ ta forma zakupów jest wygodniejsza i szybsza. Robiąc zakupy online można znaleźć bardzo atrakcyjne ceny, większy wybór produktów i usług oraz wyjątkowo wygodne formy płatności. Do nich należą właśnie płatności One-Click. Mogą z nich korzystać zarówno młodzi, jak i starsi użytkownicy, którzy obok nabywania nowych produktów, mają również możliwość opłacania tą metodą swoich rachunków w sieci.

One-Click Payments zezwalają na nabywanie towarów i usług na stronie danego e-przedsiębiorstwa lub w aplikacji mobilnej, przy użyciu zaledwie jednego kliknięcia. Większość użytkowników sieci chce jak najszybciej zrealizować swoje zamówienie. Jedną z najpolotniejszych metod płatności są e-przelewy realizowane przy użyciu karty płatniczej. One-click Payments to udoskonalane i innowacyjne rozwiązanie w obszarze tej formy realizacji transakcji.

Na czym to polega?

One-Click Payments pozwala na zachowanie danych karty w systemie, co znacznie przyśpiesza realizację transakcji. Wszystko odbywa się po wcześniejszej zgodzie klienta, po której kolejne e-zakupy będą mogły zostać zatwierdzone wyłącznie jednym kliknięciem. Wyjątkowość tej metody płatniczej polega na tym, że wyeliminowano proces podawania pełnych danych karty podczas dokonywania każdej płatności w sklepie internetowym. Transakcja wygląda tak, że e-przedsiębiorca w zleceniu płatności przekazuje odpowiednie współczynniki, a kupujący wyraża zgodę na zapisanie swoich danych z karty przez wybrany system płatności. Oczywiście całość zebranych informacji zabezpieczana i szyfrowana, co potwierdzać powinny odpowiednie certyfikaty danego operatora. Pamiętaj więc, aby upewnić się, czy dostawca systemu płatności je posiada. Kiedy już dane karty zostaną zapisane, możemy kupować w sieci za pomocą jednego kliknięcia.

Zalety One-Click Payments

Rozwiązanie jest idealne dla tych sklepów internetowych, których klienci wracają w różnych odstępach czasu, za każdym razem płacąc inną sumą. W języku branżowym mówi się o „impulsywnych zakupach”, dokonywanych często pod wpływem emocji, za raczej niskie kwoty. Wszelkie sklepy internetowe, które nie posiadają takich rozwiązań płatniczych, powinny wziąć pod uwagę fakt, że ich klienci mogą nagle zrezygnować z oferty i zostawić e-koszyk pusty. Współcześni e-konsumenci w zakupach online cenią sobie szybkość, transparentność oraz wygodę. Do tego rynek e-commerce jest wysoce konkurencyjny, tak więc istotne jest to, żeby dostęp do oferty był całodobowy oraz dostosowany do potrzeb klientów. Równie ważne jest zapewnienie jak najkrótszego czasu oczekiwania na zamówienie, ponieważ e-klienci chętniej wracają do sklepów, gdzie ich zlecenie realizowane jest natychmiastowo. One-Click Payments pozwalają na natychmiastowe zaksięgowanie środków i przystąpienie do realizacji zamówienie, tuż po jego złożeniu. Metoda skraca więc czas realizacji transakcji do absolutnego minimum.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również