Czemu warto założyć konto w MasterPass?

System MartesPass to nic innego jak elektroniczny portfel, który został wymyślony przez firmę MasterCard. Jest to nowoczesny, wygodny oraz szybki sposób płatności za zakupy w Internecie. Aby użyć płatności MasterPass należy wybrać opcję płatności poprzez MasterPass, następnie zalogować się na swoje konto (używając swojego numeru telefonu i hasła) – na koniec musimy tylko podać numer PIN, który sami sobie ustalamy przy zakładaniu konta. I gotowe! Gdy wykonujesz zakupy to pieniądze są pobierane z Twojej karty, która jest zapisana w systemie. Bezpieczne, łatwe i wygodne przelewy – to trzy powody, dla których warto założyć konto w MasterPass!

Jak założyć swoje pierwsze konto w Masterpass?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że aby skorzystać z funkcji MasterPass musisz mieć konto w jednym z trzech banków, jakimi są: BZ WBK, Alior Bank oraz Raiffeisen Polbank. Gdy jesteś powiązany z jednym z tych banków śmiało możesz założyć swoje konto w Masterpass. Forma rejestracji do MasterPass jest tak uproszczona i wygodna – że nie zajmie Ci to dużo czasu. Otóż musisz wiedzieć, że wszystkie karty, które zostały wydane przez bank BZ WBK czy też Raiffeisen Bank są dodane do systemu MasterPass. W związku z tym, gdy dokonujesz zakupu – wystarczy wybrać na stronie sklepu opcje MasterPass. Wtedy system poprosi nas o podanie naszego numeru telefonu, wybranie odpowiedniej karty, którą planujemy dokonać płatności oraz o zdefiniowanie naszego kodu PIN, a także hasła. I gotowe!

Co w sytuacji, gdy mój bank nie ma funkcji MasterPass?

Nie martw się! Wciąż masz możliwość skorzystania z funkcji MasterPass. Musisz po prostu dokonać tego za pośrednictwem aplikacji Upaid, która to pozwoli Ci na podpięcie do MasterPass dowolnej karty MasterCard, ale także takich kart jak Dinners Club, Discovery, American Express czy Visa. W tym celu powinieneś zainstalowac i skorzystać z funkcji aplikacji, która nazywa się Walet.

Masterpass , czyli bezpieczne zakupy w Internecie

Czemu zakupy w MasterPass są bezpieczne? Przede wszystkim dlatego, że nigdzie nie podajemy nikomu danych z naszych kart płatniczych. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wykradnięcia danych z karty czy też możliwość wyłudzania naszych danych z Internetu. Ponadto, jeśli korzystamy z funkcji MasterPass poprzez BZ WBK lub Raifeisen Polbank to wcale nie mamy obowiązku nawet dodawać tych kart do naszego portfela! Warto wspomnieć także o tym, że nasze środki na koncie MasterPass są chronione nie tylko jednym hasłem, a maksymalnie trzema zabezpieczeniami. Czy nie jest to wystarczająco? Oczywiście poza tym wciąż jednak powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i nie podawać nikomu hasła oraz kodu PIN do naszego konta MasterPass.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również