Ratalne płacenie online

Rynek e-commerce rozwija się wyjątkowo dynamicznie, co oznacza, że każdy e-przedsiębiorca, który chce nie tylko na nim przetrwać, ale i z powodzeniem konkurować z najlepszymi, powinien inwestować w rozwój swojego biznesu. Chodzi głównie o wprowadzanie innowacji, które są odpowiedzią na rosnące wymagania e-konsumentów. Coraz bardziej świadomi mechanizmów funkcjonowania e-biznesu klienci, zwracają uwagę na takie rzeczy jak jakość obsługi, czas dostawy i elastyczne metody płatności. Jedną z ciekawszych innowacji w zakresie płatności jest rozwiązanie oferowane między innymi przez Dotpay. Chodzi o poszerzenie oferty e-sklepów o płatności ratalne online.

E-przedsiębiorcy konkurujący ze sobą na rynku e-commerce nieustannie próbują zwiększyć swoją sprzedaż. Właśnie dlatego powinni zdecydować się na wdrożenie opcji zakupu na raty. Jest to idealne narzędzie, które pomoże zbudować silniejszą pozycję e-sklepu. Dzięki systemowi Dotpay, klienci mogą kupować na raty produkty już od 300 zł. Możliwość ta znajdzie świetne zastosowanie w sklepach z markową odzieżą, czy z elektroniką. Chodzi głównie o te branże, gdzie to sami klienci mogą podjąć decyzję o zakupach ratalnych. Wprowadzenie takiego narzędzia sprawi, że sklep przyciągnie nowych klientów, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakupy „na raz”, jednak chętnie nabędą produkt po rozłożeniu należności na raty. Dla e-przedsiębiorcy jest to kolejny klient, który nabywa jego produkt i przekazuje pozytywną opinię dalej.

Mechanizm działania

Na wstępie od razu zaznaczamy, że sama instalacja opcji płatności ratalnych w e-sklepie jest bardzo łatwa. Otóż Dotpay udostępnia wiele wtyczek i modułów, pozwalających na szybkie wdrożenie rozwiązania w większości popularnych silników stosowanych przez e-przedsiębiorstwa. Dodatkowo, oprogramowanie obsługujące płatności ratalne w e-sklepie daje klientowi możliwość kalkulacji rat, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji o zaciągnięciu zobowiązania. Jeśli chodzi o proces udzielenia pożyczki, to przebiega on w całości przez Internet. Oznacza to, że od klienta nie wymaga się wychodzenia z domu, wypełniania dokumentów, ani ich wysyłania. Dotpay nie oczekuje również od użytkownika zaświadczenia o zarobkach czy podpisania umowy bezpośrednio w siedzibie. Wysokość takiej pożyczki waha się między 300 zł a 20 000 zł a okres spłaty zobowiązania wynosi od 3 miesięcy do 3 lat. 

Dwie opcje ratalne

Obecnie Dotpay operuje dwoma systemami ratalnymi. Pierwszy to tzw. erata, która obsługiwana jest przez Dotpay oraz Alior Bank. Drugi system ratalny to mRaty, obsługiwany przez mBank. Oferta jest w pełni bezpieczna dla obu stron transakcji, zarówno właściciela sklepu, jaki i klienta. Pierwszy może być pewny wypłaty należności za sprzedane produktu, a drugi zyskuje pewność, że współpracuje z doświadczoną firmą, oferującą przejrzyste warunki kredytowania oraz atrakcyjne stopy procentowe.

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również