Poznaj usługi Dotpay – innowacyjne wsparcie dla biznesu internetowego

Dotpay do jeden z największych operatorów płatności internetowych. Osią działalności firmy jest oferowanie dużego wyboru kanałów płatności online, takich jak przelewy, płatności kartami kredytowymi, wirtualne portfele, płatności BLIK i inne. W ofercie Dotpay znajdują się też innowacyjne usługi, które są nieocenionym wparciem w prowadzeniu biznesu internetowego. Na co powinni zwrócić uwagę właściciele sklepów internetowych?

System zarządzania sklepami oferowany przez Dotpay to wygodny i przejrzysty panel, który jest intuicyjny w obsłudze. Pozwala on sprawnie zarządzać płatnościami. Co ważne, w ramach jednego panelu możemy zintegrować płatności wpływające z różnych kanałów sprzedaży (na przykład ze sklepu internetowego, sklepu partnerskiego i serwisu aukcyjnego), co znacząco ułatwia zarządzanie biznesem jako całością. Ważną funkcją, jest też możliwość ustawiania różnych poziomów dostępu dla poszczególnych użytkowników lub ich grup. Dzięki temu możemy precyzyjnie określić, do których części panelu i jakich danych ma dostęp księgowość, do jakich dział obsługi klienta czy marketing. Rozwiązanie to nie tylko ułatwia pracę, ale wpływa też na bezpieczeństwo danych – każdy ma dostęp tylko do tego, co jest mu niezbędne do wykonywania zadań wynikających ze stanowiska pracy.

Zaawansowany system generowania raportów i danych jest niezwykle istotnym elementem oferty Dotpay. W prosty i intuicyjny sposób sprzedawca może wygenerować takie zestawienia, jak raporty z transakcji, wypłat, księgowań, faktur – może je pobrać lub przesłać na zdefiniowany adres e-mail, na przykład do działu księgowości. Raporty usprawniają nie tylko rozliczenia, ale też są źródłem danych będących bazą do planowania np. działań marketingowych i określania kierunków rozwoju firmy.

Pasaż to funkcja, która dedykowana jest właścicielom platform handlowych, gdzie różni sprzedawcy oferują swoje produkty z subkont. To na przykład duże serwisy z pracami artystów czy modą od młodych projektantów. Pasaż pozwala klientom dodawać produkty od różnych sprzedawców do jednego koszyka i płacić za ni w ramach jednej transakcji – dzięki temu klient oszczędza czas i może wygodnie zrobić zakupy. Następnie wpłacona kwota jest automatycznie dzielona między poszczególnych sprzedających, co usprawnia system rozliczeń. 

Multiwypłaty to ważna funkcjonalność oferowana przez Dotpay. Pozwala ona na dokonywanie przelewów z poziomu konta w systemie Dotpay, bez konieczności transferowania środków na konto bankowe sprzedającego. Dzięki temu szybko i sprawnie może on rozliczać się np. z dostawcami. Ważną cechą tego systemu jest możliwość automatyzacji transakcji i zlecania wielu przelewów. Usprawnia to przepływ środków pieniężnych w firmie. 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również