Odmień swój biznes za pomocą płatności cyklicznych

W dzisiejszych czasach prawdziwym sukcesem w handlu internetowym jest nie tylko jednorazowe zdobycie klienta, ale przede wszystkim jego utrzymanie. Klient powracający do danego sklepu to prawdziwy skarb. Sprzedawcy za wszelką cenę starają się, więc przyciągnąć klientów uproszczonym procesem zakupowy oraz wygodnymi formami płatności. Zamiast na jedną, większą płatność, stawiają na wiele mniejszych, regularnych płatności. Bardzo popularna staje się polityka mikropłatności, rozbijanie produktów na mniejsze elementy czy cyklizacja płatności. 

Praktyczne korzyści płynące z płatności cyklicznych?

Płatności cykliczne pozwalają ominąć jeden z zasadniczych problemów klientów internetowych. Nie wszyscy są w stanie jednorazowo zapłacić dużą kwotę za produkty lub usługi. Rozbicie ceny na mniejsze kwoty to dla takich klientów ogromny plus. Zyskują na tym również sprzedawcy. Doskonałym przykładem jest strategia firmy Adobe, która jeszcze całkiem niedawno oferowała swoje oprogramowanie profesjonalistom, którzy byli w stanie zapłacić naprawdę duże sumy za software tej firmy. Obecnie firma wprowadziła opłaty miesięczne. Dzięki temu jej programy mogą wypróbować wszyscy zainteresowani profesjonalną obróbka fotografii czy Wideo. Oczywiście, w ten sposób nie zyskują oni całkowitych i nieograniczonych praw do korzystania z programu, ale są w stanie zapoznać się z jego możliwościami. 

Kiedy warto stosować płatności cykliczne? 

Stosując płatności cykliczne sprzedawcy mogą oferować swoje produkty i usługi na szerszy rynek, rozwijać swoją działalność oraz zmieniać jej charakter. Niektóre rodzaje biznesu wręcz domagają się płatności cyklicznych. To przede wszystkim wszelkiego rodzaju usługi abonamentowe. Płacimy, co miesiąc wyznaczoną kwotę, a w zamian zyskujemy dostęp do określonych treści czy usług. 
Dzięki płatnościom cyklicznym klienci nie muszą pamiętać o regulowaniu należności. Wystarczy, że wyrażą zgodę na taką formę płatności, a system będzie im przypominał o nadchodzącej płatności i sam wygeneruje odpowiednią kwotę z ich konta. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, zarówno z punktu widzenia klienta, jak i sprzedawcy, który ma pewność, że określona kwota na pewno zasili jego konto. To ważne, gdy sprzedawcy zależy na płynności finansowej i chce wyeliminować wszelkie zaległe płatności i opóźnienia w ich realizacji. 


Płatności cykliczne to funkcja oferowana między innymi przez serwis Dotpay. Implementując to proste rozwiązanie, przedsiębiorcy mogą zupełnie odmienić swój biznes i zwiększyć swoje przychody. 
 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również