Transakcje online dla przedsiębiorców

Obecna, rozwinięta technologicznie rzeczywistość kusi nas różnego rodzaju wygodnymi innowacjami. Właśnie z tego powodu bardzo popularne stało się korzystanie z e-płatności. Rynek e-commerce oferuje coraz nowsze i bardziej udoskonalone systemy i metody płatności, które dostosowane są do potrzeb zarówno e-przedsiębiorców, jak i użytkowników. Wszystko po to, aby płacenie w sieci było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze.

E-konsumenci coraz chętniej sięgają po bezgotówkowe metody płatności, co eksperci wiążą głównie z dynamicznym wzrostem gospodarczym i rozwojem e-handlu oraz z przyzwyczajeniem społeczeństwa do konsumpcyjnego trybu życia. Przedsiębiorcy muszą więc robić co mogą, aby dostosować swoje e-sklepy do wciąż zmieniających się potrzeb klientów, którzy cenią sobie wygodę i szybkość dokonywanych transakcji. Oto kilka rad dla e-przedsiębiorców, którzy chcą przetrwać na konkurencyjnym rynku e-commerce. 

Inwestuj w systemy e-płatności!

W systemy płatności online warto inwestować przede wszystkim dlatego, że sklepy internetowe poprzez rozbudowywanie swoich platform pod kątem płatności elektronicznych, pokazują swoim klientom profesjonalizm oraz umiejętność dostosowania się do wciąż zmieniających się potrzeb konsumenckich. To jednak nie wszystko. Otóż rozwój e-płatności buduje zaufanie e-konsumenta do zakupów w sieci i przyzwyczaja go do codziennego korzystania z tego rodzaju rozwiązań. Jeśli oferowany system jest łatwy w obsłudze, bezpieczny oraz szybki w realizacji, kupujący bez wahania przerzucą się ze sklepu stacjonarnego na internetowy i będą do niego często wracać. Właśnie dlatego najwięksi gracze na rynku e-commerce swoją ofertę regularnie aktualizują i dostosowują do potrzeb e-konsumentów.

Wachlarz możliwości

Opracowując strategię biznesową warto pamiętać, że proces finalizacji zakupu powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i niebudzący obaw co do jego bezpieczeństwa. Na rynku e-commerce funkcjonuje wiele opcji, które pozwalają na takie płacenie online. Chodzi tu głównie o przelewy „pay-by-link”, karty płatnicze oraz zwykłe transfery z rachunków bankowych. Przelew to oczywiście najpopularniejsza forma płatności, w której sprzedawca podaje tylko numer rachunku, przy czym nie jest obciążany żadnymi dodatkowymi opłatami, a kupujący są bezpieczni, ponieważ nie są narażeni na ujawnienie żadnych poufnych danych. Wszystkie formy płatności online są skupiane przez specjalnych operatorów pośredniczących w ich wykonaniu. Dla przedsiębiorcy jest to idealna forma na nawiązanie współpracy. Wtedy to operator pośredniczy w rozliczeniach i oferuje przedsiębiorcy kompletny zestaw usług oraz jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszystkich e-transakcji. Przedsiębiorca przyjmujący płatność, otrzymuje następnie zestawienia wszystkich dokonanych operacji na swój rachunek bankowy, z tym, że pomniejszone są one o niską prowizję za usługi pośredniak. Warto zatem przed wyborem operatora zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty. Najlepiej upewnić się, czy dany operator posiada międzynarodowe i polskie certyfikaty oraz czy podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również