Innowacyjne płatności online: poznaj ofertę usług Dotpay

Przyzwyczailiśmy się do tego, że internecie mamy dostępne różne rodzaje płatności. Codziennością są coraz szybsze i bardziej intuicyjne przelewy internetowe, popularne są też płatności online przy użyciu kart kredytowych oraz aplikacji na telefonach takich jak BLIK. Oczekiwania klientów jednak rosną i chcą oni jeszcze bogatszej oferty. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom operator płatności online firma Dotpay proponuje kolejne innowacyjne metody płatności w sieci.

Płatności cykliczne mają niezwykle prosty mechanizm działania, ale są bardzo wygodne i korzystne zarówno dla sprzedawców, jak i dla kupujących. Na czym polegają? Są one stosowane przy zakupie usług mających postać subskrypcji czy abonamentu. Może to być prenumerata cyfrowa lub tradycyjna, wysyłka kolejnych tomów książki, newslettera z ekskluzywnymi materiałami czy też dostęp do treści na platformie filmowej typu VOD lub w cyfrowej bibliotece ebooków. W tej samej formule kupimy też np. karnety na siłownię lub basen. Zawierając umowę na cykliczne dostarczanie usługi lub towaru, podajemy dane swojej karty i wyrażamy zgodę na jej obciążanie określoną kwotą wedle ustalonego harmonogramu – najczęściej raz w miesiącu. Opłata będzie pobierana automatycznie – dzięki temu kupujący nie musi już pamiętać o dokonywaniu przelewów, a sprzedawca ma gwarancję regularnych i terminowych wpływów. 

Płatności odroczone to system, który pozwala na uiszczenie opłaty za zakupy w ciągu 30 dni od ich dokonania. Czemu służy to rozwiązanie? Prawo daje klientom sklepów internetowych możliwość rozwiązania umowy bez podania przyczyny i odesłania towaru. Umożliwia to np. zamówienie online butów i ubrań i odesłanie tych, które nam nie pasują. Dzięki płatnościom odroczonym nie musimy blokować swoich środków finansowych – płacimy tylko za rzeczy, które rzeczywiście zatrzymamy. Sprzedawca natomiast nie musi już zlecać zwrotu wpłaconych środków. Co ważne, środki z Dotpay trafiają na konto sprzedającego już w momencie złożenia zamówienia – po pozytywnej weryfikacji klienta. Płatności odroczone nie oznaczają więc, że sprzedawca wysyła towar, nie mając za niego zapłaty, co mogłoby naruszać płynność finansową. Warto też zaznaczyć, że po upływie 30 dni spłata należności może też zostać rozłożona na raty – dzięki tak dużej elastyczności klient na pewno będzie zadowolony z zakupów i chętnie wróci do sklepu, który oferuje mu tę ofertę.

Raty online wspierane przez Dotpay to system szybkich kredytów konsumenckich przyznawanych we współpracy z mBankiem oraz Alior Bankiem. Co ważne, o raty można ubiegać się online, bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Dotyczy to transakcji o wartości 300 zł – 20 000 zł. Spłata pożyczki następuje w okresie od 3 miesięcy do 3 lat.

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również