Zlecanie przelewu na telefon BLIK

BLIK znany jest przede wszystkim, jako szybki, wygodny i bezpieczny sposób na dokonywanie płatności przy użyciu smartfona i zainstalowanej na nim aplikacji mobilnej banku, w którym posiadamy rachunek bankowy. Okazuje się jednak, że BLIK oferuje dużo więcej możliwości, niż tylko zapłata za towary w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jedną z nich jest opcja zlecania przelewu na telefon.

Jak zlecić przelew na telefon za pomocą BLIKA?

Aplikacja mobilna naszego banku, posiada zakładkę BLIK. To z niej korzystamy, gdy chcemy wygenerować kod niezbędny do dokonania zapłaty. Zakładka ta umożliwia również złożenie dyspozycji przelewu. Wystarczy podać numer telefonu osoby, której chcemy przelać środki, wpisać kwotę i zatwierdzić transakcje. Pieniądze błyskawicznie trafią na konto znajomego. Jest jeden warunek. Musi być on klientem banku, który przystąpił do Polskiego Standardu Płatności BLIK i posiadać zarejestrowany numer telefonu powiązany z kontem bankowym. Co istotne, my sami nie musimy rejestrować numeru, aby dokonać przelewu. Oczywiście, numer warto zarejestrować. Tylko wówczas trafią bezpośrednio na nasze konto przelewy od innych osób. W przeciwnym razie, gdy ktoś wyśle nam w ten sposób przelew, otrzymamy wiadomość tekstową, z instrukcją odbioru pieniędzy. Trafią one w rezultacie na nasze konto, ale z opóźnieniem, w sesji Elixir. 

Dlaczego warto korzystać z przelewów na telefon

Dzięki przelewom na telefon możemy usprawnić rozliczenia pieniężne. To doskonały sposób na przelewanie niewielkich kwot. Możemy to zrobić błyskawicznie, korzystając ze swojego smartfona. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale. Ileż to razy dokonywaliśmy zrzutek ze znajomymi na rachunek w restauracji lub na wspólne zakupy do mieszkania studenckiego. Nie ma już potrzeby szperania w portfelu w poszukiwaniu swojej części składki. Jedna osoba może dokonać płatności, a pozostałe przelewają jej pieniądze na konto za pomocą swoich telefonów. Nie ma konieczności podawania długich numerów rachunków bankowych czy korzystania z karty. Banki nakładają, co prawda ograniczenia kwotowe takich przelewów, ale z reguły chodzi o drobne kwoty, więc na pewno zmieścimy się w limicie. 

Z opcji przelewów na telefon w systemie BLIK mogą obecnie skorzystać klienci następujących banków: PKO BP i Inteligo, mBanku i Orange Finanse, Alior Banku, Banku Millenium, BZ WBK oraz ING Banku Śląskiego. Kolejne banki przystępujące do systemu zapewne także zechcą udostępnić klientom tę przydatną opcję. 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również