Kolejna rewolucja - płatności odroczone

Nie ulega wątpliwości, że ostatnie lata przyniosły Polsce prawdziwą rewolucję w dziedzinie płatności internetowych. Ostatnio upowszechnione płatności mobilne zupełnie przekształciły świat e-biznesu, a to wcale nie koniec innowacyjnych udogodnień dla e-konsumentów. W wielu e-klepach możemy skorzystać z nowej metody płatności internetowych, czyli płatności odroczonych. Wyjaśniamy na czym polega ten system płatności i jak z niego korzystać.

W ciągu ostatnich lat operator płatności online Dotpay wprowadził ciekawą możliwość płacenia w sklepach internetowych. Największą zaletą jest fakt, że płatności można dokonać nawet czternaście dni po dokonaniu zakupu. Równocześnie e-przedsiębiorca otrzymuje pieniądze zaraz kilka minut po zarejestrowaniu zakupu w systemie. Całość transakcji przypomina tradycyjną płatność kartą kredytową, z tym, że jest szybsza.

Płatność odroczona krok po kroku

Klienci chcący skorzystać z płatności odroczonej w e-przedsiębiorstwach, które wdrożyły system Dotpay, muszą wybrać na liście dostępnych kanałów płatności opcje „płatności odroczone”. Następnie klient potwierdza swoją tożsamość podając swój PESEL i weryfikując numer telefonu, po czym ma czternaście dni na dokonanie płatności. Warto podkreślić, że wszystko odbywa się bez żadnych dodatkowych opłat, prowizji czy odsetek. Dzięki zastosowaniu płatności odroczonych, pogodzono interesy e-sprzedawców i kupujących. Klienci sklepów internetowych mogą bezpiecznie sprawdzić produkt przed zapłatą, a samą płatność odłożyć na później. Jeśli chodzi o sprzedawców to dużą zaletą jest fakt że otrzymują pieniądze natychmiast, co pozwala znacznie poprawić płynność finansową i usprawnić biznes. Dodatkowo, dzięki płatnościom odroczonym wzrasta również liczba samych transakcji, gdyż dłuższy termin płatności i możliwość sprawdzenia produktu jest świetnym wabikiem na nowych klientów.

Konto sprzedawcy

Za procedurę natychmiastowego przelania środków na konto e-sprzedawcy odpowiada pośrednik, który udziela klientowi e-biznesu bezpłatnego i nieoprocentowanego kredytu. Jedynym warunkiem jest konieczność jego spłaty w ciągu czternastu dni. Jak już wspomniani płatność odroczona trochę przypomina zakupy za pomocą karty kredytowej, jednak nie wymaga tylu formalności i jest natychmiastowo rozpatrywana. Klient nie jest zmuszony do tego, aby udać się do placówki banku, wypełniać stosy dokumentów ani podpisywać umów. Co więcej, nie musi on również czekać na rozpatrzenie wniosku, ponieważ odpowiedź o decyzji udzielania kredytu przychodzi natychmiast, tak samo jak płatność do e-przedsiębiorcy.

Co z innymi metodami?

Mimo, że na świecie karty kredytowe są niezwykle popularne, to w Polsce nigdy nie zdobyły większej grupy fanów. W naszym kraju do najczęściej używanych zalicza się płatności przez Internet oraz tradycyjne przelewy. Wydaje się, że karty nie zdobyły popularności w Polsce głównie dlatego, że posiadamy dużo bardziej rozwinięte alternatywne i wygodniejsze formy płatności, jak na przykład bankowość internetowa, systemy płatności online oraz zyskujące coraz większą popularność płatności mobilne. Chcąc zapłacić przez Dotpay nie musimy nigdzie się rejestrować, wystarczy wybrać swój bank.

 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również