Dzisiejszy rynek e-commerce jest niezwykle konkurencyjny. Nie łatwo przetrwać na rynku i sprostać wymaganiom dzisiejszego e-klienta. Do jego głównych potrzeb można z pewnością zaliczyć potrzebę korzystania z transparentnych, bezpiecznych i szybkich metod płatności, które zapewniają najlepsze systemy płatności. Wybór operatora płatności online będzie więc podstawą sukcesu w e-handlu. Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości, jednak przy wyborze systemu warto kierować się kilkoma zasadami, które pomogą zoptymalizować przyszłe e-przedsiębiorstwo.
Możemy zaobserwować, że otwiera się coraz więcej e-sklepów, co wiąże się z faktem, że Polscy pokochali możliwość kupowania w sieci. Zamiast biegać po sklepach możemy usiąść z kawą spokojnie przed komputerem i porównać różne oferty. Zakupy online stały się więc szybsze, łatwiejsze i wygodniejsze od tych tradycyjnych. Każdy e-przedsiębiorca powinien wybrać takiego operatora, który będzie kompatybilny z modelem biznesowym e-biznesy. Oto krótkie zestawienie najlepszych systemów płatności online.
Dotpay
Jest to jeden z popularniejszych dostawców płatności online, który swoją ofertę buduje indywidualnie dla potrzeb klienta. Oferuje wiele form płatności od opcji płacenia kartą, robienia przelewów internetowych, płatności mobilnych, płatności SMS do skorzystania z PayPal. Dużą zaletą jest to, że prowizje w DotPay ustalane są indywidualnie z przedsiębiorcą. Kolejnym plusem korzystania z tego systemu jest możliwość rozkładania całej kwoty na raty. Dodatkowo uruchomiona jest opcja dokonywania zwrotów. Przedsiębiorcy powinni również zwrócić uwagę na fakt, że nie ma tu określonej minimalnej kwoty, którą można wypłacić ze swojego konta przejściowego.
PayPal
Ten system również należy do bardziej pupilarnych dostawców płatności online. Prawdopodobnie dlatego, że zapewnia szybkie i sprawne przesyłanie środków oraz dlatego, że jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Prowizja dla przedsiębiorcy, jaką będzie naliczać PayPal, uzależnia się od miesięcznych obrotów generowanych za pomocą tej metody płatności. Warto dodać, że w tym systemie, klienci mogą płacić przy użyciu kart kredytowych lub salda konta PayPal.
PayU
System ten stał się bardzo popularny pośród e-przedsiębiorców z tego względu, że prowizja ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta. PayU oferuje takie sposoby płatności, jak płatności cykliczne, płatności mobilne, płatności kartą lub za pośrednictwem SMS-ów oraz transfery bankowe. Warto dodać, że samo PayU jest niezwykle proste, szybkie oraz intuicyjne w obsłudze. Kiedy użytkownik zarejestruje się w systemie będzie mógł płacić przy pomocy jednego kliknięcia. Należy też dodać, że nie ma tu żadnych dodatkowych kosztów związanych z rejestracją czy aktywacją.
Przelewy24
W przypadku tego systemu prowizja będzie zależeć od metody płatności i waha się od 1,9% do 2,5%. Przelewy24 obsługują wiele form płatności, jak SMS, płatności cykliczne, płatności kartą, transfery bankowe oraz płatności mobilne. Zaletą tego systemu jest to, że klienci mogą tworzyć swoje oddzielne konta, które będą przeznaczone dla poszczególnych sklepów. Kolejną zaletą jest też możliwość natychmiastowego wypłacenia środków zgromadzonych na koncie przejściowym. Istnieje opłata rejestracyjna, jednak jest bardzo niska i wynosi 1,50 zł.
Autor
Justyna Stankiewicz
Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.
Polecamy
Najnowsze
Wniosek o upadłość gospodarczą
Sam fakt zaistnienia niewypłacalności przedsiębiorcy nie jest jednoznaczny z jego upadłością. Orzeczenie w tej sprawie zależy od decyzji sądu... [...]