Dlaczego właściwe rozwiązania płatnicze mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia przychodów firmy?

Zwiększenie przychodów jest podstawowym celem każdej firmy, niezależnie od tego, czy jest to hotel, restauracja, operator turystyczny czy sklep internetowy. Jeśli chodzi o nasze działania online, świetna strona internetowa, odpowiednio ukierunkowane kampanie marketingowe i personalizacja treści mogą pomóc nam w osiągnięciu tego celu. Ale, podczas, gdy wysiłki te są istotne dla osiągnięcia sukcesu w biznesie online, jest jeszcze inna, wysoce skuteczna technika, która często jest pomijana… Korzystanie z właściwych rozwiązań płatniczych.

Poprawa komfortu i wygody klientów

Usprawniony, szybki i łatwy proces płatności pomaga poprawić ogólne wrażenia zakupowe klienta. A kiedy klienci cieszą się pozytywnymi doświadczeniami związanymi z zakupami online, są znacznie bardziej skłonni do powrotu do sklepu internetowego w przyszłości i polecają go chętniej swoim znajomym i rodzinie. Budowanie lojalności klientów poprzez satysfakcję jest niezwykle ważne w biznesie internetowym, a dobre doświadczenia związane z płatnościami to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcia tego celu.

Współpraca z odpowiednim dostawcą płatności może pomóc naszym klientom w wyborze różnych typów płatności i walut, zwiększając prawdopodobieństwo, że będą oni w stanie zapłacić zgodnie ze swoimi preferencjami. Oferowanie klientom preferowanego rodzaju płatności nie tylko poprawia jakość obsługi klienta, ale także pozwala zwiększyć zasięg i kierować reklamy do większej liczby osób. Akceptowanie różnych metod płatności przyciąga z kolei klientów globalnych, umożliwiając wygodne dokonywanie płatności transgranicznych w lokalnej walucie klienta.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Klienci będą częściej korzystać z naszych usług, jeśli będą przekonani, że dane dotyczące płatności znajdują się w bezpiecznych rękach. Korzystajmy, więc z usług znanych i sprawdzonych dostawców usług płatniczych takich, jak Dotpay, którzy posiadają certyfikat bezpieczeństwa PCI DSS. Pokażemy w ten sposób klientom, jak ważne są dla nas kwestie bezpieczeństwa. Certyfikacja PCI DSS jest przyznawana, gdy dostawca usług płatniczych spełnia surowe standardy bezpieczeństwa i korzysta z zaawansowanej technologii wykrywania oszustw. Im więcej osób uważa, że może zaufać naszej witrynie, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie chciało skorzystać z naszych usług. Nieuczciwe transakcje mogą również stanowić znaczny wydatek dla firm prowadzących działalność w sieci. Zwiększony poziom bezpieczeństwa ochroni nas przed nieuczciwymi transakcjami, a tym samym pomoże zapobiec stratom finansowym.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również