Co drugi Polak na zakupach w internecie

Badania wykazały, że coraz więcej osób korzysta z zakupów internetowych. W zeszłym roku użytkowników było to nieco ponad 50% społeczności, a obecnie ranking wskazuje już na ponad 60%. Coraz bardziej popularny staje się również internet bezprzewodowy, ludzie chętnie korzystają z tego rodzaju, ponieważ jest znacznie prostszy w montażu i można z niego korzystać właściwie wszędzie.

Użytkownicy internetu

Coraz więcej osób korzysta także z popularnych portali społecznościowych, z większa się również liczba użytkowników bankowości elektronicznej i coraz większa liczba ludzi robi zakupy przez internet.
Dostęp do sieci ma właściwie każdy, stał się on niezbędnym elementem w domu każdego człowieka, zarówno dzieci, jak i dorośli korzystają z niego coraz częściej i coraz więcej.

W sieci ogląda się telewizję, ściąga filmy, słucha muzyki. Nawet wiadomości nie ogląda się już tak często w telewizji, a jedynie sprawdza aktualności na popularnych stronach internetowych.
Ogólnie popularne jest wszystko to, co darmowe, gdyż płatne strony oraz portale cieszą się znacznie mniejszą popularnością niż te, za które płacić nie trzeba.

Internet w telefonie

Z badań jasno wynika, że coraz więcej osób korzysta także z internetu za pomocą telefonu. W dobie telefonów dotykowych, które mają wi-fi oraz w czasach, gdy każda sieć komórkowa zapewnia tani internet, nie jest to żadną przeszkodą.

Okazuje się, ze za pomocą telefonu można zrobić właściwie wszystko. Sprawdzić pocztę elektroniczną, dokonać przelewu bankowego, a ostatnio nawet zapłacić w sklepie. Technologia idzie do przodu i coraz więcej osób z radością z niej korzysta. Już nie tylko dorośli, ale również mnóstwo dzieci korzysta z telefonów komórkowych, a każdy z nich ma kompleksową wiedzę na temat korzystania z internetu.

Internet pozwala na kontakt z całym światem, zapewnia mnóstwo możliwości, a do tego, z roku na rok jest coraz szybszy i tańszy. Nic dziwnego, ze statystyki w przeprowadzanych badaniach wciąż rosną, ponieważ ludzie chcą iść z duchem czasu i chętnie sięgają po to, co nowe. Zwłaszcza że z pomocą internetu, można zaopatrzyć się we wszystko, nawet bez wychodzenia z domu.

Nie widać już kolejek w punktach opłat, ponieważ wszyscy robią to online. Bardziej opłaca się także założenie sklepu internetowego niż stacjonarnego, nawet w dużym mieście. Internet rośnie w siłę i z biegiem lat z pewnością jeszcze więcej osób będzie z niego korzystać.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również