Dlaczego serwisy płatności są takie popularne?

Serwisy płatności oferują obecnie niezwykle szybki i wygodny transfer pieniędzy. Nic dziwnego, że stały się jedną z najpopularniejszych metod płatności za zakupy internetowe. Współcześnie e-konsumenci oczekują właśnie takich rozwiązań, które ułatwiają im życie. Mimo, że są wykorzystywane powszechnie, większość z nas nie wie, jak naprawdę funkcjonują serwisy płatności. 

Nowoczesne metody płatności w kręgu zainteresowania Polaków

Statystyki mówią wiele na temat naszych przyzwyczajeń zakupowych. Chociaż zwykłe przelewy bankowe i płatność gotówka przy odbiorze wciąż są chętnie wybierane przez polskich konsumentów, nie brakuje również takich, którzy stawiają na sprawdzone serwisy płatności np. PayU, PayPal, Dotpay czy Allpay. Oczekują rozwiązań nowoczesnych, podążających z duchem czasów. Obraz polskiego rynku płatności jest obecnie mocno zróżnicowany. Tradycjonaliści mieszają się z konsumentami stawiającymi na nowe, czasami mocno innowacyjne formy płatności. 

Serwisy płatności – idealny sposób na udane zakupy w sieci

Popularność serwisów płatności wynika z wielu czynników. Jednym z nich jest z pewnością komfort transakcji. W przypadku szybkich e-płatności udostępnianych przez serwisy nie ma mowy o wypełnianiu setek pól formularzy. Z reguły wszelkie potrzebne dane do płatności generowane są w sposób automatyczny. Zmniejsza się, więc praktycznie do zera ryzyko popełnienia błędu. Zatwierdzenie płatności wymaga jej weryfikacji za pomocą odpowiedniego kodu, ale ta czynność również jest szybka i łatwa. 
Kolejny ważny aspekt tego typu płatności to bezpieczeństwo transakcji. Serwisy takie, jak Dotpay funkcjonują na polskim rynku płatności od wielu lat. Zdążyły zdobyć renomę i zaufanie klientów. Między innymi, dlatego, że przykładają ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa. Serwisy płatności muszą spełniać ścisłe normy bezpieczeństwa i zachowywać wszelkie niezbędne standardy. Dokonując płatności za ich pośrednictwem możemy sprawdzić posiadane przez nie certyfikaty i dowiedzieć się więcej na temat polityki bezpieczeństwa. 

Na czym najbardziej zależy klientom dokonującym zakupów internetowych? Chcą jak najszybciej otrzymać zamówione towary. Funkcjonowanie serwisów płatności to umożliwia. Obie strony transakcji otrzymują powiadomienie o jej dokonaniu. Nawet, jeśli pieniądze nie znajdują się jeszcze fizycznie na koncie sprzedawcy, może on bez wahania rozpocząć realizacje zamówienia. Im szybciej to zrobi, tym szybciej klient otrzyma zamówiony produkt. Korzystanie z serwisów płatności to, zatem doskonały sposób na budowanie pozytywnych doświadczeń zakupowych i prosta droga do satysfakcji klientów. 

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również