Płatności ratalne w Dotpay

Prowadzenie sprzedaży w sieci wymaga od przedsiębiorcy nieustannych inwestycji w rozwój sklepu. Współczesny rynek oferuje mnóstwo dodatków, które sprawiają, że obsługa klienta jest łatwiejsza, a same zakupy szybsze i bardziej komfortowe. Płatności online to w dzisiejszych czasach standard. Pojawia się jednak coraz więcej ciekawych funkcjonalności i metod płatności. Firma Dotpay – znany dostawca płatności internetowych - proponuje swoim klientom wiele funkcjonalnych rozwiązań. Należą do nich między innymi raty online. 

E-raty – sposób na zwiększenie sprzedaży

Klienci doceniają możliwość zakupu na raty w sklepie internetowym. Z pewnością jest to doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży. Zwłaszcza w sklepach oferujących towary o większej wartości np. z markowymi butami, odzieżą, sprzętem elektronicznym czy urządzeniami AGD. Bardzo często klientów nie stać na jednorazowe wydanie dużej sumy. Płatność rozłożona na mniejsze kwoty zachęca ich do zakupów. Dla sprzedawcy klient pozyskany tą drogą jest przecież tak samo wartościowy, jak klient, który płaci za towary przelewem czy kartą. 

Jak wdrożyć e-raty w swoim sklepie online?

Instalacja rat online w sklepie internetowym nie jest zbyt skomplikowana. Dotpay udostępnia swoim klientom wtyczki i moduły, które pozwalają na naprawdę szybką i sprawną instalację tego rozwiązania. Sprzedawcy mają do dyspozycji oprogramowanie, które umożliwia obsługę płatności ratalnych na większości znanych i popularnych platform. Ich klienci mogą swobodnie przeliczać i kalkulować raty, wybierając najlepszą dla siebie opcję. Te ułatwienia z pewnością skłaniają do zaciągnięcia zobowiązania. 

Jak wygląda sprzedaż na raty w sieci?

Udzielenie pożyczki odbywa się za pośrednictwem sieci. Klient nie musi wypełniać formalności, z jakimi mamy do czynienia kupując w tradycyjnym systemie ratalnym. Nie musi nawet wychodzić z domu, wypełniać dokumentów i wysyłać ich do firmy Dotpay lub banku. Nie jest konieczne również przedstawianie zaświadczenia o zarobkach oraz fizyczne podpisywanie umowy. Cena towaru kupowanego na raty musi mieścić się w przedziale od 300 złotych do 20 tysięcy złotych, a okres spłaty wynosi od 3 miesięcy do 3 lat. Wszystko zależy od decyzji klienta. Raty Dotpay stają się coraz bardziej popularne ze względu na minimum formalności oraz czytelne warunki kredytowania. Nie bez znaczenia jest również pozycja firmy Dotpay na polskim rynku płatności. Mając do czynienia z zaufanym i sprawdzonym dostawcą, klienci są bardziej chętni do wypróbowania nowych metod płatności. 

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również