Płatności online: wirtualny portfel

Im więcej kupujemy przez internet, tym większe zainteresowanie budzą zaawansowane systemy płatności online. Chcemy móc płacić za zakupy w sieci szybko, wygodnie i bezpiecznie. Wraz z rozwojem technologii nasze wymagania rosną. Szybkie przelewy online coraz częściej nam nie wystarczają. Dlatego firmy prowadzają nowe rozwiązania. Jednym z nich jest tak zwany e-portfel. Co to jest i jak działa?

E-portfel to swego rodzaju wirtualna skarbonka, którą zasilamy, przelewając pieniądze na dedykowane konto. Mechanizm działania przypomina dobrze nam znane systemy prepaid: do wydania mamy tylko tyle środków, o ile wcześniej zasilimy nasze konto. Pieniądze przekazane do wirtualnego portfela znajdują się poza systemem bankowym, dzięki czemu podczas transakcji nie musimy już podawać danych konta. 

Jakie są zalety e-portfela?

Kontrola nad finansami – nie ryzykujemy, że wydamy więcej, niż wrzuciliśmy do wirtualnej portmonetki. To świetna metoda dla tych, którzy mają słabość do impulsywnych zakupów przez internet i chcą ograniczyć wydawane w ten sposób pieniądze.

Poczucie bezpieczeństwa – choć używanie kart płatniczych w internecie nie wiąże się z ryzykiem, jeśli tylko przestrzegamy kilku zasad, wielu klientów boi się podawania danych swojej karty w sieci. Wirtualny portfel pozwoli im bez stresu płacić za zakupy – kontrahent nie będzie znal danych karty ani konta bankowego.

Wygoda – nie musimy pamiętać loginów, kodów i haseł – do wirtualnego portfela logujemy się, używając adresu e-mail. Co ważne, pieniądze od razu znajdują się na koncie sprzedawcy, a więc realizacja transakcji może być natychmiastowa.

Anonimowość – płacąc przy użyciu e-portmonetki, możemy to zrobić anonimowo. Z tego względu wirtualne portfele są najpopularniejszą formą płatności w internetowych kasynach, ale mają swoje zastosowanie także w krajach, w których rząd inwigiluje obywateli zainteresowanych np. opozycyjnymi treściami. 

Globalność – polskie karty płatnicze nie zawsze są akceptowane za granicą. Wirtualny portfel to rozwiązanie dla tych, którzy chcą swobodnie dokonywać zakupów na całym świecie. 

Systemy portfeli elektronicznych

Dotpay oferuje możliwość deponowania i przelewania pieniędzy w ramach następujących systemów:

• mPay – oparty jest na aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie
• SkyCash – także służy do płatności z użyciem telefonów, jednak jest niezależny od operatorów i działa na całym świecie
• PayPal – jeden z najpopularniejszych na świecie systemów wirtualnych portfeli należący do amerykańskiej firmy, ale obecny w 190 krajach. Umozliwi8a płatności w aż 25 walutach, co czyni go idealnym wyborem dla osób zainteresowanych globalnymi zakupami przez internet.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również