Polska bezgotówkowa. Płatności kartą coraz popularniejsze.

Prowadząc firmę warto wdrożyć systemy płatności bezgotówkowych. Kompleksową obsługę płatności dla firm realizują obecnie najwięksi partnerzy działający w Polsce i za granicą. Klienci coraz częściej wybierają nowoczesność – warto umożliwić im bezpieczne, wygodne i szybkie systemy płatności bezgotówkowych.

Do wszystkich typów płatności konieczne jest posiadanie konta bankowego. Nie jest to nowością, ponieważ również przy transakcjach za pomocą gotówki przydaje się konto firmowe, gdzie dokonuje się cyklicznych wpłat. 

Transakcje bezgotówkowe w firmie odbywają się za pośrednictwem terminali płatniczych lub tak zwanych płatności online. Jeśli chcemy rozpocząć obsługę terminali płatniczych lub płatności online należy zgłosić się do jednej z firm zajmujących się profesjonalną instalacją i wdrażaniem tego typu systemów.

Terminale płatnicze stanowią ułatwienie w codziennej obsłudze transakcji. Coraz więcej osób wybiera płacenie kartą, uznając tę formę rozliczeń za bezpieczniejszą i bardziej komfortową. Firma posiadająca terminale płatnicze jest oceniana jako bardziej nowoczesna i wychodząca naprzeciw potrzebom klientów. Terminal w firmie to duża wygoda również dla sprzedającego – nie trzeba martwić się wydawaniem reszty i nie trzeba tracić czasu na codzienne liczenie gotówki. Płatności bezgotówkowe oznaczają także większe bezpieczeństwo na wypadek ewentualnej kradzieży. Gdy większość klientów będzie płaciła kartą, w kasie będzie mała ilość gotówki, którą możemy stracić w trakcie kradzieży. Przy transakcjach za pomocą karty unikniemy również ryzyka związanego z przyjęciem fałszywych banknotów i narażenia w wyniku tego na kolejne straty finansowe. 

Obsługa płatności dla firm realizowana przez wyspecjalizowane instytucje płatnicze i agentów rozliczeniowych obejmuje także płatności online. Płatności realizowane za pomocą Internetu to sprawdzony i niezawodny sposób dokonywania transakcji. Wśród dedykowanych usług płatniczych dla biznesu znajduje się wiele rodzajów wygodnych płatności z wysoką gwarancją bezpieczeństwa. Dzięki najnowszym technologiom możliwa jest pełna integracja systemów płatności online z systemami sklepów internetowych i innych firm z dziedziny e-commerce. 

Wśród najpopularniejszych systemów płatności bezgotówkowych znajdują się między innymi: szybkie przelewy elektroniczne (nazywane automatycznymi przelewami Pay-By-Link), przelewy półautomatyczne, przelewy tradycyjne, terminale POS, karty płatnicze i karty walutowe, system PayPal, vouchery gotówkowe PaySafeCard, raty on-line oraz płatności BLIK.

Pośród wymienionych rodzajów transakcji zdecydowanie największą popularnością cieszą się w Polsce szybkie przelewy elektroniczne. Obecnie prawie połowa wszystkich transakcji dokonywanych za pośrednictwem Internetu to właśnie błyskawiczne e-przelewy. Przelewy elektroniczne zapewniają pełne bezpieczeństwo transakcji wykonywanej dosłownie w ciągu kilku sekund. 

Dla banków, które nie obsługują jeszcze przelewów Pay-By-Link, dostępna jest opcja przelewów półautomatycznych. W tego typu operacjach klient sam wprowadza dane w formularzu (w przeciwieństwie do e-przelewów, w których dane uzupełniane są automatycznie). Potwierdzenie przelewu wysyłane jest w bardzo krótkim czasie. 

Coraz popularniejszym sposobem płatności jest system BLIK. System polega na wprowadzeniu automatycznie generowanego kodu BLIK podczas składania zamówienia. Kod BLIK znacznie przyspiesza wykonywanie transakcji. Warto zatem umożliwić klientom dokonywanie transakcji za pośrednictwem tego systemu.

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również