MasterPass dla początkujących

Portfele elektroniczne sprawiają, że płatności w sieci mogą być szybsze i wygodniejsze. Wciąż jednak pozostają wielką niewiadomą dla części e-konsumentów. Jak działa to rozwiązanie płatnicze i jakie korzyści oferuje użytkownikom?

Co to jest portfel elektroniczny?

Portfelem elektronicznym nazywana jest usługa płatnicza, która pozwala e-klientom na sfinalizowanie transakcji w Internecie przy użyciu karty płatniczej, przelewu z konta lub płatnego SMS-a bardzo szybko, za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Tego typu oferta wprowadzana jest przez coraz więcej banków. Jednym z najpopularniejszych portfeli elektronicznych jest MasterPass, stworzony przez organizację płatniczą MasterCard. 

Zakładanie portfela elektronicznego MasterPass

Portfel Masterpass mogą założyć nie tylko posiadacze karty MasterCard. Ta opcja dostępna jest także dla właścicieli kart Visa, American Express, Maestro, Discover Network oraz Diners Club International. MasterPass zakładany jest za pośrednictwem strony internetowej firmy uPaid, która jest partnerem systemu. Aby aktywować portfel elektroniczny, należy wejść na stronę uPaid do panelu rejestracyjnego. Rejestracja jest bezpłatna i wymaga podania kilku danych takich, jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy oraz hasło, którym chcemy logować się do systemu. Podanie numeru telefonu jest konieczne, ponieważ to za jego pośrednictwem otrzymamy wiadomość tekstową z kodem, który należy wpisać w odpowiednie pole formularza rejestracyjnego w celu weryfikacji podanych informacji. Kolejny krok to dodanie do portfela wszelkich posiadanych kart płatniczych. Następnie konfigurujemy swój mPIN, czyli czterocyfrowy kod, którego będziemy używać finalizując transakcje płatnicze. 

Zalety portfeli elektronicznych

Posiadanie portfela elektronicznego to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy kart płatniczych, którzy bardzo często dokonują zakupów internetowych. To przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Transakcje online można dzięki Masterpass skrócić do niezbędnego minimum. Nie musimy za każdym razem podawać danych karty czy wypełniać formularza przelewu. Omija nas także wpisywanie autoryzacyjnego kodu sms na stronie bankowości elektronicznej naszego banku. 

Portfel elektroniczny sprawdza się również w przypadku posiadania większej ilości kart, z których dosyć aktywnie korzystamy. Pozwala wówczas, nie tylko na szybkie przeprowadzenie płatności, ale również zgromadzenie w jednym miejscu wszelkich dostępnych metod płatności. To skuteczne narzędzie do sprawnego zarządzania płatnościami. Co najważniejsze, wszystkie transakcje są autoryzowane dokładnie w ten sam sposób, z wykorzystaniem mPIN-u. 

 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również