Visa Checkout - proste i szybkie zakupy w sieci

Zakupy dokonywane z pośrednictwem Internetu bardzo szybko stały się naszą codziennością. Doceniamy komfort i łatwość, z jaką przychodzi nam kupienie w sieci nowej książki, ubranka dla dziecka czy ulubionych bakalii. Zakupy w sieci oznaczają także spore oszczędności, gdyż sprzedawcy internetowi oferują nam towary po atrakcyjnych cenach i proponują liczne promocje i zniżki. Dokonując płatności elektronicznych unikamy noszenia przy sobie portfela oraz konieczności posiadania gotówki. Dostawcy płatności internetowych gwarantują za to bardzo szeroki wachlarz płatności online, które cieszą się coraz większym zaufaniem e-klientów. 

Szybkość i wygoda, czyli Visa stara się o nowych klientów

Końcowym etapem procesu zakupowego w sklepach internetowych jest płatność. Stajemy, zatem przed dosyć trudnym wyborem sposobu zapłaty za towary. Jedną z popularniejszych opcji są szybkie przelewy internetowe. Transakcje kartowe rosną w siłę, ale wciąż wielu konsumentów rezygnuje z tego sposobu zapłaty, ponieważ zniechęca ich dosyć męczące i pracochłonne wprowadzanie danych niezbędnych do dokonania transakcji. Podawanie tych informacji rzeczywiście może odstraszać od płatności kartą. Dlatego właśnie Visa zaproponowała swoim klientom zupełnie nowe rozwiązanie. To usługa Visa Checkout. Teraz wystarczy kilka kliknięć, aby zapłacić za zakupy w sieci, a klienci mogą oszczędzać czas i energię. 

Jak działa Visa Checkout?

Pierwszym krokiem na drodze do korzystania z usługi Visy jest zarejestrowanie się w systemie. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka chwil. Zanim jednak podejmiemy próbę rejestracji, powinniśmy sprawdzić w banku, czy nasz limit transakcji internetowych jest odpowiednio wysoki. Po dokonaniu rejestracji ominie nas konieczność wpisywania danych za każdym razem, gdy przeprowadzamy transakcję. Konieczne będzie jedynie podanie loginu i hasła oraz zatwierdzenie transakcji. Co ważne, w usłudze możemy zarejestrować kilka kart, zarówno debetowych, jak i kredytowych. To spore ułatwienie dla użytkowników kart Visa. 

Kilka zalet Visy Checkout

Płatności za pomocą Visa Checkout oznaczają przede wszystkim ogromną swobodę. Klienci mogą dokonywać zakupów dowolnym czasie i miejscu, wykorzystując smartfona, tablet lub komputer. Transakcje za każdym razem są tak samo bezpieczne. Wszystko za sprawą wielopoziomowego systemu zabezpieczeń, wykorzystującego np. popularną usługę 3-D Secure. Dzięki temu zyskujemy większą kontrolę nad przeprowadzaną transakcją. Visa Checkaut daje również możliwość korzystania z przywilejów związanych z płatnościami kartowymi takim, jak procedura chargeback. 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również