Co to jest MasterPass i jak to działa?

Obecnie płatności online stały się już naszą codziennością, a wiele osób praktycznie przestało płacić rzeczywistą gotówką – z prostego powodu – płacenie kartą czy też telefonem jest szybsze oraz bardzo często na tym zyskujemy. Wiele banków pozwala na darmowe konto bankowe, pod warunkiem, że w ciągu miesiąca dokonamy danej liczby transakcji płatniczej ich kartą. Im bardziej technologia się rozwija tym pojawią się coraz to nowe oraz ciekawsze rozwiązania na rynku bankowości elektronicznej. Bardzo modne ostatnimi czasy stały się portfele elektroniczne i właśnie system MasterPass jest właśnie taką e-portmonetką. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat systemy MasterPass to zapraszam do lektury poniższego artykułu!

Zacznijmy od tego – co to jest system Master Pass?

System MasterPass to e-portfel z którego korzysta już ponad 400 milionów osób w aż 25 krajach świata – taka popularność chyba o czymś jednak świadczy. Przede wszystkim MasterPass zostało stworzone przez firmę MasterCard w 2013 roku i działa on na zasadzie wirtualnego portfela. Największą innowacją oraz atutem systemu MasterPass jest to, że możemy płacić nim przez Internet bez konieczności nieustannego podawania oraz wpisywania swoich danych z karty do formularzy. Obecnie do naszego cyfrowego portfela mamy możliwość dodawania swoich kart płatniczych – zarówno tych z Maestro, MasterCard, ale także i innych kart – i płacić nimi za pomocą naszej e-portmonetki. Jeżeli chodzi o nasz kraj to aby móc bezpłatnie korzystać z możliwości, które daje nam MasterPass musimy mieć konto w jednym z takich banków jak: BGZ BNP Paribas, Raiffeisen Polbank, BZ WBK lub Pekao SA (jest on zawarty w aplikacji Peopay). Natomiast w sytuacji, gdy nie posiadasz akurat konta w jednym z tych banków – nie masz się o co martwić! Na szczęście istnieje możliwość założenia bezpłatnego konta takiego jak mPay Wallet lub Upad Wallet. Logujemy się na jednej z tych aplikacji i podajemy dane do naszej kart płatniczej.

W jakich sklepach można płacić przez MasterPass?

Polski rynek jeśli chodzi o nowoczesną bankowość elektroniczną dopiero się rozwija, więc możliwość płatności poprzez system MasterPass działa obecnie w może więcej niż połowie polskich sklepów, które działają w Internecie. Na pewno dużym udogodnieniem jest wprowadzenie w marcu tego roku płatności MasterPass w obsługiwanych prze PayU sklepach. Jest to duża promocja nie tylko dla samego systemu MasterPass, ale także dla całej firmy MasterCard. Jeżeli chodzi o konkretne sklepy w których będziemy mogli zapłacić już za pomocą naszego wirtualnego portfela to należą do nich takie miejsca jak: Polski Bus, Muve, Empik.com, Cinema City czy też Decathlon.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również