Dla kogo przeznaczony jest system MasterPass?

MasterPass czyli inaczej portfel elektroniczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które robią bardzo często zakupy w Internecie i które są posiadaczami wielu kart płatniczych. O tyle, o ile w używanie oraz wpisywanie danych do jednej karty płatniczej może być uciążliwe, to co można powiedzieć o osobach, które korzystają z wielu kart płatniczych? Przy częstym robieniu zakupów online ciągłe wpisywanie innego numeru karty, daty ważności i innych danych - rzeczywiście może stać się to męczące, a nawet irytujące. I właśnie naprzeciw takim ludziom wychodzi system portfela elektronicznego, jakim jest MasterPass. To dzięki wirtualnej portmonetce zakupowicze z Internetu zaoszczędzą mnóstwo czasu, ale także i nerwów, które poświęcają, aby dokonać jakiejkolwiek transakcji online. Przede wszystkim, korzystając z systemu MasterPass omija nas wątpliwa przyjemność związana z przepisywaniem autoryzacyjnego kodu SMS z telefonu do systemu bankowości internetowej czy żmudne uzupełnianie szablonu przelewu – chyba każdy z nas wolałby tego uniknąć.

Elektroniczny portfel to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników wielu kart płatniczych!

Poza tym, że użytkownicy wielu kart płatniczych nie będą musieli na okrągło wpisywać tego samego do formularzy to dzięki systemowi MasterPass będą mogli oni połączyć wszystkie swoje metody płatności w jednym miejscu i zarządzać nimi wedle własnych upodobań. Czyż to nie wygodne i sprytne rozwiązanie? Dzięki wirtualnym portfelom aktywni użytkownicy wielu kart płatniczych nie tylko będą mogli szybko przeprowadzać transakcje płatnicze, ale także będą mieli możliwość kontrolowania wszelkich transakcji z kilku różnych kart płatniczych.

Autoryzacja wszystkich transakcji za pomocą tylko jednego kodu PIN!

Ponadto system MasterPass to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują w różnych instytucjach finansowych i posiadają wiele, różnych kont bankowych. Obecnie w wielu bankach dokonuje się autoryzacji przelewów poprzez wysyłanie kodów SMS lub kodów generowanych w aplikacji, która jest zainstalowana na telefonie właściciela rachunku. Czasami zdarzają się także transakcje do których potrzebujemy specjalnej karty kodów jednorazowych – którą nie zawsze mamy przy sobie. Gdy jednak założymy już swój własny portfel elektroniczny MasterPass to po tym, jak dokonamy rejestracji wszystkich naszych kart płatniczych to wszelkie transakcje, które potem będą miały miejsce zostaną zautoryzowane w ten sam sposób – zwykle przez wymyślony oraz podany przez nas kod PIN. W ten oto sposób szybko i sprawnie ujednolicimy sposób autoryzacji wszelkich transakcji, których będziemy dokonywać za pomocą naszej wirtualnej portmonetki w MasterPass.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również