Szybkie i bezpieczne płacenie w sieci

Obecnie innowacje pojawiają się jedna zad drugą, sprawiając, że nasze codzienne zwyczaje zmieniają się z dnia na dzień. Jeszcze kilka lat temu kupowanie przez Internet kojarzyło się z czymś ryzykownym i podejrzanym, jednak dzisiaj bezgotówkowe płacenie stało się w zasadzie normą dla większości z nas. Dlaczego? Otóż proces kupowania online jest o wiele szybszy i wygodniejszy niż zakupy w stacjonarnych sklepach. Z tego powodu serwisy płatności online jak Dotpay, które pośredniczą w realizacji e-transakcji, stały się dla nas codziennymi partnerami. Ich działanie polega na oferowaniu rozmaitych form płatności internetowych, które użytkownik może wybierać stosownie do własnych preferencji. Są jeszcze osoby, które mają pewne wątpliwości, dlatego odpowiadamy na nie w naszym artykule.

W czasach dynamicznej cyfryzacji dobrze widzieć, że wszystkie instytucje płatnicze, oferujące usługi finansowe, podlegają dokładnej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Na tej bazie, kontrolowane instytucje wpisywane są do specjalnego rejestru, a więc nie każda agencja płatnicza pośrednicząca w e-transakcjach może znaleźć się na takim wykazie. KNF bowiem gruntownie weryfikuje, czy ubiegający się spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa. Jeśli chcesz zyskać pewność co do bezpieczeństwa swoich zakupów online, wystarczy, że przed skorzystaniem z usług danego serwisu płatności online, sprawdzisz czy dana firma znajduje się w rejestrze KNF-u.

Tylko sprawdzeni operatorzy

Wszystkie procedury dokonywania e-transakcji powinny oferować maksymalnie intuicyjny i bezpieczny proces realizacyjny. Jeśli tylko pojawiają się zbędne formalności oraz niepotrzebne czynności, osoba kupująca zacznie czuć się nadmiernie infiltrowana i stanie się podejrzliwa. Takie zachowanie w sieci jest obecnie naturalne, ponieważ większość zaufanych i znanych marek oferuje proste i transparentne zakupy. W Polsce możemy cieszyć się w pełni usługami kilku sprawdzonych serwisów płatności online, jak ceniony przez nas Dotpay. Serwisy takie współpracują z największymi sklepami internetowymi, zabezpieczając miliony e-transakcji oraz ich klientów. Usługi takie charakteryzują się tym, że w swojej ofercie posiadają bogaty przedział różnych metod, które pozwalają na szybkie i wygodne kupowanie w sieci. Obecnie, za najbezpieczniejszy sposób płacenia online uchodzi tzw. „szybki przelew”, który jest wyjątkowo bezpieczny i wygodny. Pamiętajmy też, że to pośredniczący serwis jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszystkich dokonywanych w ten sposób e-transakcji i właśnie dlatego warto upewnić, że posiada on niezbędne międzynarodowe i polskie certyfikaty.

Zachowaj czujność

Oczywiście poza zweryfikowaniem rejestru KNF-u istnieje jeszcze kilka metod, które pomogą nam uniknąć ewentualnego cyberoszustwa. Należy zwracać baczną uwagę na to, czy dany serwis posiada uruchomione Biuro Obsługi Klienta. Jeśli tak, zadzwoń i oceń jakość obsługi. Pamiętaj przy tym, że wyłącznie kompetentne biuro odpowie na wszelkie wątpliwości oraz pomoże w razie problemów i nie będzie zbywać interesanta. Z kolei e-sprzedawcy, chcący współpracować z serwisem płatności online, powinni zwracać uwagę na jakość i cenę np. pomocy technicznej. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ nikt nie chce, aby podczas ewentualnej awarii nie wyciekły poufne dane.

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również