E-portfel. Charakterystyka mPay

W dobie coraz większej cyfryzacji i płatności online, noszenie tradycyjnego portfela ze wszystkimi dokumentami staje się zwyczajnie zbędne. Dużo wygodniejszą opcją jest przeniesienie wszystkich swoich kart płatniczych do sieci i płacenia za pomocą szybkiego kliknięcia. Cały proces jest szybki i bezpieczny a ty nie musisz się martwić, że zgubisz gdzieś swoje karty.

Elektroniczne portfele to sposoby płatności online, które pozwalają użytkownikom na deponowanie pieniędzy tak, aby w dalszej kolejności mogli szybko dokonać zapłaty za wybrane usługi lub produkty. Spośród wszystkich istniejących e-portfeli, dzisiaj charakteryzujemy usługę mPay.

Co kupisz z mPay?

Z mobilną aplikacją mPay można zakupić bilety komunikacji miejskiej. Obecnie systemem objętych jest 16 polskich miast: Białystok, Częstochowa, Głogów, Inowrocław, Kraków, Kraśnik, Lublin, Łódź, Ostrołęka, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Warszawa, Włocławek i Zduńska Wola. Z aplikacją zaopatrzysz się w bilety jednorazowe, czasowe, normalne, ulgowe oraz grupowe. Z mPay możesz również opłacić postój samochodowy w Strefie Płatnego Parkowania w 14 miastach: Bydgoszczy, Częstochowie, Głogowie, Grudziądzu, Krośnie, Łodzi, Nysie, Ostrołęce, Ostrowie Wielkopolskim, Pabianicach, Poznaniu, Słupsku, Wałbrzychu i Wrocławiu. Posiadanie tej aplikacji pozwala też na doładowanie konta swojego telefonu na kartę oraz na dokonanie przelewu na inny numer telefonu komórkowego. W ogóle mPay umożliwia łatwe i szybkie zakupy w sieci, do czego będzie potrzebny jedynie telefon komórkowy. Możesz zapraszać swoich znajomych do płatności mobilnych, ponieważ każdy użytkownik jakiejkolwiek sieci komórkowej w Polsce może korzystać z aplikacji.

Jak korzystać z mPay?

Aby bez przeszkód móc w pełni korzystać z aplikacji mPay należy odpowiednio wcześniej zarejestrować numer telefonu oraz zasilić konto swojej e-portmonetki. Istnieje na to łatwy sposób. Wystarczy dokonać szybkiego przelewu internetowego przy użyciu strony zasil.mpay.pl lub użyć w tym celu karty płatniczej. Wówczas, kartę należy zarejestrować w partnerskim systemie MasterCard Mobile. Aplikacja mPay pozwala zatem na elastyczne korzystanie ze swoich zasobów, ponieważ chcąc zapłacić za dany towar bądź usługę możesz wybrać e-portmonetkę lub kartę płatniczą. Należy zaznaczyć, że korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe oraz zupełnie bezpieczne. Do przeprowadzenia transakcji potrzebne jest łącze internetowe. Samo potwierdzenie płatności przebiega poprzez właściwe podanie kodu w aplikacji mPay, którą instalujemy w swoim smartfonie. Od teraz będziesz mógł swobodnie przemieszczać się po swoim mieście, płacąc za wszystko za pomocą swojego telefonu. Prawda, że wygodne?

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również