Czy mamy się czego obawiać korzystając z płatności internetowych ?

Zakupy internetowe są coraz popularniejsze i rynek e-commerce rozkwita każdego dnia. Wiele powodów takich jak oszczędność czasu, tańsze produkty, wybór spośród miliona asortymentów, przekonują nas, by coraz chętniej ufać i korzystać wirtualnym e-biznesom. Dynamika rozwoju e-sklepów powoduje, iż mogą ona zdobywać co raz więcej konsumentów, pod warunkiem, że zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo transakcji finansowych.

Obawy przed płatnościami on-line.

Sklepy internetowe przedstawiają nam wszystkie swoje oferty, także coraz prościej jest porównać ceny produktów w wybranych sklepach, co daje klientom większy komfort wyboru. Co daje też argument, by zostać na stałe klientem sklepów internetowych. Elektroniczne płatności mają nam zapewnić szybkość i bezpieczeństwo w czasie naszych zakupów, czy tak jest? Czy mamy jakieś powody, by ciągle bać się płatności online?

Popularność platform płatniczych.

Ma być szybko, wygodnie, praktycznie a przede wszystkim bezpiecznie. Wszystko to nam oferują dostawcy platform internetowych takich jak Przelewy24, Dotpay, eCard czy PayU, obecnie największego dostawcy usług płatności elektronicznych w Polsce. Nie zrównaną przychylność konsumentów serwis PayU zdobył dzięki współpracy z największym serwisem aukcyjnym w Polsce, jakim jest Allegro.pl. Wszystkie te wymienione areny wirtualnych płatności zaczynają sprawnie i popularnie funkcjonować w świecie e-commerce właśnie dzięki wygodzie i bezpieczeństwie transakcji, jakie nam oferują. Według konsumentów porównywalne jest do zakupów tradycyjnych, jak i zamówień przy płatności gotówką. To właśnie oni są odpowiedzialni za przetransferowanie środków z naszego konta na konto sprzedawcy, oferując jak przy płatności karta mechanizm zabezpieczony funkcja chargeback, czyli transfer zwrotny w wypadku gdy otrzymamy wadliwy towar lub nie dostaniemy go wcale.

Bezpieczeństwo transakcji on-line.

Świadomi klienci widzą same korzyści w e-zakupach i dzięki płatnościom online coraz bardziej bezpieczni. Po każdej transakcji dostajemy natychmiastowy mail o dokonaniu płatności, potwierdzenie od sprzedawcy, iż nasze zamówienie w tej samej chwili zaczyna być realizowane, co minimalizuje dokonanie pomyłki w czasie domykania zamówienia. Obecnie, gdy coraz częściej korzystamy z mobilnych urządzeń, smartfonów i tabletów, surfując w sieci zintegrowane systemy płatności, z pewnością pozwalają na dokonywanie bezpiecznych zakupów internetowych – co najważniejsze niezależnie od urządzenia, z którego korzystamy.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również