Rumunia. Kto i gdzie kupuje online ?

Właściwie w każdym kraju na świecie kupowanie online stało się już bardzo popularne. Rumunia nie jest w tym zakresie wyjątkiem, gdyż coraz częściej coraz więcej osób deklaruje, że zdecydowało się na zakup czegoś w sieci. Tak samo, jak w innych krajach, także w Rumunii najczęściej kupuje się książki, elektronikę oraz kosmetyki z różnych popularnych portali. Są one bardzo dobrze rozwinięte i zawierają najlepsze oferty, które przyciągają większą liczbę ludzi.

Zakupy online w Rumunii

Z badań wynika, że w Rumunii zdecydowanie częściej z zakupów z sieci korzystają ludzie młodzi. Tak samo, jak i z innych funkcji internetu. Statystyki pokazują, że najczęściej z internetu korzystają osoby między 14 a 44 rokiem życia. Brakuje tu więc grupy osób starszych, które często nie wiedzą, jak korzystać z internetu. To samo dotyczy samych zakupów. Osoby, które najbardziej obeznane są w działaniu samej sieci, nie boją się dokonywać za jej pośrednictwem zakupów, gdyż bardziej ufają całemu e-commerce.

Popularność zakupów on-line

Zakupu w internecie zdobyły popularność na całym świecie. Ludzie z różnych zakątków świata uczą się, jak korzystać z sieci, dostrzegają plusy takich zakupów i decydują się na nie. Jest to normalne w społeczeństwie, tak samo, jak normalne jest to, że liczba osób kupujących online wciąż wzrasta. Zakupy w sieci stają się coraz bezpieczniejsze, nie trzeba więc szczególnie martwić się oszustwami i brakiem rzetelności sprzedawców.

Wzrost zakupów online

W Rumunii z zakupów internetowych korzysta już prawie 50% wszystkich użytkowników internetu, jest to bardzo dużo, a liczba ta wciąż wzrasta. Na przełomie ostatnich 3 laty, statystyki w tym zakresie wzrosły bowiem gwałtownie, choć przedział wiekowy użytkowników raczej się nie zmienił. Warto zauważyć, że niezależnie od tego, gdzie wykonuje się badania, wyniki nie zaskakują, gdyż w każdym miejscu kuli ziemskiej natrafić można na mnóstwo osób, które deklarują, że przynajmniej raz do roku kupują coś online. Handel online staje się coraz popularniejszy nawet w krajach mniej rozwiniętych.

Internet jest bardzo dużym źródłem produktów, w sieci bardzo często znaleźć można to, czego nie sposób znaleźć w sklepie stacjonarnym. Nic dziwnego, że taki sposób zakupów przyciąga młodych ludzi, są oni bowiem zawsze zainteresowani nowościami, mają też znacznie więcej potrzeb, co odbija się na chętniejszym kupowaniu produktów online.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również