Kup towary na Allegro za pomocą jednego kliknięcia przez BLIK

O tym, że najpopularniejsza platforma sprzedażowa w Polsce, czyli Allegro udostępnia klientom płatność w systemie płatności mobilnych BLIK wiadomo od dawna. Wielu klientów korzysta już z tej formy finalizacji transakcji. Jednak Allegro idzie o krok dalej. Umożliwiło, bowiem płatność jednym klikiem przez BLIKA. Ta opcja powinna jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie BLIKIEM wśród użytkowników Allegro. One Click BLIK to niezwykle wygodna forma płatności. W sieci sprawdza się doskonale. Aplikacja mobilna banku podczas dokonywania pierwszych zakupów w sklepie internetowym zapamiętuje sklep i kolejne płatności przebiegają już w ekspresowym tempie. Nie musimy generować specjalnego, sześciocyfrowego kodu w aplikacji i przepisywać go do formularza w sklepie online. Tego rodzaju płatność jest już dostępna na Allegro.

Płatności mobilne – główny trend w handlu internetowym

E-commerce zmienia się bardzo dynamicznie. Co chwilę pojawiają się nowinki, które mają ułatwić klientom dokonywanie zakupów drogą internetową. Wydaje się, że głównym trendem w handlu internetowym są płatności mobilne. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że tego typu płatności są przyszłością e-commerce. Nic dziwnego, że Allegro zdecydowało się na udostępnienie swoim użytkownikom opcji One Click BLIK i współpracę z Polskim Standardem Płatności. 

Dlaczego klienci wybierają BLIK?

13 milionów transakcji internetowych z wykorzystaniem BLIKA to wynik zamykający rok 2017. Świadczy o tym, że internauci doceniają korzyści płynące z wykorzystania tego kanału płatności. Klienci wybierają BLIKA przede wszystkim ze względu na wygodę oraz szybkość dokonywanych transakcji. Co istotne, płatności BLIKIEM są całkowicie bezpieczne. To niezwykle ważne dla każdego klienta sklepu internetowego, który nie chce ryzykować utraty swoich pieniędzy. Fakt, że to właśnie Allegro zdecydowało się na wdrożenie BLIKA, przysporzy zapewne systemowi jeszcze większe grono zwolenników. Zasięg platformy jest ogromny, a liczba jej użytkowników imponująca. 

One Click BLIK na Allegro w praktyce

Z nowej funkcjonalności na Allegro mogą skorzystać klienci banków, które zdecydowały się na wprowadzenie jej do swojej aplikacji. Obecnie jest to pięć banków: Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millenium oraz PKO Bank Polski. Operatorem płatności BLIK jest znana i popularna w Polsce platforma Przelewy 24. Allegro od początku zadbało o wypromowanie nowego kanału płatności. Niespodzianką dla użytkowników, którzy dokonali swojej pierwszej płatności przy użyciu BLIKA był bon o wartości 20 złotych. 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również