Jak działa system MasterPass?

MasterPass to nowoczesna technologia, która dopiero powoli zaczyna pojawiać się na polskim rynku. Od teraz jeśli klient będzie chciał dokonać przelewu bankowego lub zapłacić za coś w sklepie nie będzie musiał logować się na swoje konto bankowe, aby wypełnić formularz przelewu – co ciągle funkcjonuje w tradycyjnych płatnościach pay-by-link. Mało tego, możemy już zapomnieć o czymś takim jak sms-y autoryzacyjne oraz żmudne wypełniane naszych danych osobowych, podawanie numeru numeru konta, daty ważności karty, numeru CCV oraz imienia i nazwiska posiadacza karty. Nastała nowa era – szybkiej, łatwiej w obsłudze i funkcyjnej technologii! MasterPass to inaczej wirtualny portfel, na którym możemy trzymać swoje pieniądze, ponadto używając tego systemu zapłacimy za nasze zakupy niemal błyskawicznie, bezpiecznie i w prosty sposób.

Skąd w ogóle pojawił się pomysł na powstanie MasterPass?

Jak sama nazwa wskazuje MasterPass został stworzony przez firmę MasterCard, która jest pionierem jeśli chodzi o nowe technologie oraz wprowadzanie w życie wielu ułatwień, jeśli chodzi o bankowość elektroniczną.

Co jest największym atutem MasterPass?

Przede wszystkim największą zaletą systemu płacenia poprzez system MasterPass jest to, że jest on sprowadzony do całkowitego minimum. Jedyne co musimy zrobić, aby skorzystać z funkcji MasterPass – to zarejestrować się w systemie. Jest to bardzo mądre posunięcie, ponieważ wielu klientów to właśnie przez nadmiar formalności, uzupełniania różnych dokumentów i podawania swoich danych skutecznie zniechęca do korzystania z internetowych form płatności. System MasterPass jest do tego stopnia uproszczony, że w zasadzie wystarczy, że posiadasz kartę banku, który oferuje taką usługę (np. Bank Raiffeisen) – i wszystkie Twoje karty są niemal z automatu predefiniowane w MasterPass. Już minęły czasy, kiedy trzeba było się zarejestrować i uzupełniać setki formularzy.

Jak zacząć swoją przygodę z MasterPass?

Wbrew pozorom nie jest to wcale skomplikowane ani czasochłonne. Aby stać się użytkownikiem MasterPass nie musisz nawet fatygować się i wchodzić na stronę systemu. Czy to nie jest niesamowite? Tak naprawdę wystarczy, że w momencie kupowania czegoś w sklepie internetowym, który obsługuje funkcję MasterPass(dobrze jest to wcześniej sprawdzić) – wybieramy ten system płatności, wpisujemy nasz numer telefonu, który podaliśmy wcześniej do naszego banku w celu kontaktowania się z nami. Następnie otrzymujesz na telefon potwierdzenie, dotyczące tego, czy chcesz rzeczywiście skorzystać z tej karty do płatności internetowych – po czym definiujesz swoje hasło do MasterPass oraz PIN, którego będziesz używać do potwierdzania zakupów. I gotowe!

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również