Płatności internetowe coraz bardziej zyskują na znaczeniu!

W obecnych czasach szybki transfer gotówki za pomocą serwisów płatności to nie tylko coraz częstsza metoda płacenia za zakupy w sieci, ale też rozwiązanie, którego oczekuje coraz więcej konsumentów. Okazuje się, że klienci potrzebują prostych i szybkich rozwiązań – wynika z raportu przygotowanego przez Gemiusa oraz e-Commerce Polska. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący serwisów płatności internetowych oraz tego jak bardzo zyskują na znaczeniu. Przeczytaj go koniecznie!

Serwisy z płatnościami elektronicznymi - zyskują na znaczeniu!

Zacznijmy od tego, że ostatnio rośnie zainteresowanie Polaków nowoczesnymi formami płatności za zakupy w sieci. Pomimo że większość respondentów nadal reguluje należności przelewem bankowym (67 procent kupujących w sklepach internetowych oraz 76 procent na aukcjach) lub gotówką przy odbiorze (59 procent w e-sklepach oraz 52 procent na aukcjach), coraz więcej z nich stawia na serwisy takie jak: PayU, PayPal, DotPay czy Allpay. Co ciekawe, płatności za pośrednictwem tego typu rozwiązań deklaruje 42 procent użytkowników e-sklepów oraz 50 procent aukcji internetowych. Trzeba przyznać, że odsetek osób korzystających z systemów płatności wzrósł w przypadku e-sklepów o 19 punktów procentowych, a aukcji o 13 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim rokiem.

Płatności internetowe - wygoda i szybkość!

Warto zaznaczyć także to, że ankietowani coraz częściej wymieniają serwisy płatności jako jedne z najlepszych opcji regulowania należności za zakupy online. Okazuje się, że to rozwiązanie za optymalne uznaje 26 procent klientów e-sklepów oraz 31 procent kupujących na aukcjach. Ponadto badanie pokazuje także, że powiększa się grono klientów, którzy płacą za towary czy usługi kupowane w sieci kartą kredytową lub wirtualną kartą do transakcji zdalnych tzw. e-kartą (28 procent klientów e-sklepów oraz 18 procent aukcji), w siedzibie sprzedającego (14 procent e-sklepów oraz 11 procent aukcji) lub regulują należności SMS-em (8 procent e-sklepów oraz 3 procent aukcji).
Prawdopodobnie rola nowoczesnych form płatności będzie rosła, czego odzwierciedleniem są deklaracje badanych. Otóż ankietowani coraz częściej wymieniają serwisy płatności jako jedne z najlepszych opcji regulowania należności za zakupy online. Co ciekawe, to rozwiązanie za optymalne uznaje 26 procent klientów e-sklepów oraz 31 procent kupujących na aukcjach. Możliwość płatności za pośrednictwem nowoczesnych systemów to korzyść zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Chodzi oto, że klienci oczekują prostych i szybkich rozwiązań. W związku z tym, na znaczeniu zyskują rozwiązania, które nie wymuszają na użytkowniku konieczności logowania czy podawania haseł.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również