Płatności online - szybki sposób na transakcje

Rozwój technologii w zakresie usług komunikacyjnych i płatniczych jest obecnie niezwykle intensywny. Nowoczesne metody transakcji są stale udoskonalane; powstają też zupełnie nowe kanały płatności, które jeszcze jakiś czas temu wydawałyby się zupełnie nieprawdopodobne.

W dzisiejszych czasach najbardziej cenimy sobie szybkie i bezpieczne płatności online. Stopniowo zajmują one miejsce starszych technologii z zakresu klasycznych przelewów internetowych. Co prawda szybkie transakcje online również polegają na wykonaniu przelewu, są jednak o wiele wygodniejsze. Co sprawia, że płatności online mogą być aż tak szybkie? Jaką mamy gwarancję, że takie systemy zapewniają pełne bezpieczeństwo? Przedstawiamy krótki przegląd najważniejszych kwestii.

Właściciele sklepów internetowych coraz częściej decydują się na korzystanie z usług profesjonalnych operatorów płatności. Szybkość płatności online jest związania z zastosowaniem praktycznej funkcjonalności zwanej skróconą ścieżką płatności. Metodę stosuje na przykład jeden z kluczowych operatorów transakcji online w Polsce i za granicą, firma Dotpay. Ścieżką płatności określa się zestaw wszystkich kroków, jakie musi wykonać kupujący w celu zrealizowania operacji płatniczej. Celem skrócenia ścieżki płatności jest eliminacja wszystkich zbędnych formalności w celu maksymalnego uproszczenia transakcji. Szybkie wykonanie zapłaty jest ważne zwłaszcza dla klientów sklepów internetowych. Osoby kupujące w Internecie cenią sobie wygodę i komfort dokonywania opłaty za wybrane produkty i usługi. Dlatego jeśli w trakcie przeprowadzania płatności natkną się na jakiekolwiek niewygody, są skłonni opuścić sklep i zrezygnować z wykonywania zakupów, przechodząc do konkurencji.

Dotpay umożliwia znaczne skrócenie ścieżki płatności – aby zapłacić za produkty w e-sklepie, kupujący musi wykonać tylko kilka prostych kroków. Najważniejszym usprawnieniem jest zautomatyzowanie wypełniania formularza płatności. W systemie szybkich płatności online Dotpay, kupujący nie musi wypełniać samodzielnie żadnych formularzy. Natychmiast po wybraniu w panelu sklepu opcji szybkiego przelewu Pay-By-Link, klient zostaje przekierowany do znanego mu systemu bankowości elektronicznej. Musi jedynie zalogować się do niego za pomocą zwykłego loginu i hasła, po czym otworzy się gotowy formularz transakcji. Użytkownik musi jedynie zatwierdzić operację. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki integracji sklepu z systemem Dotpay. Dane, które zostają użyte do wygenerowania formularza, są pobierane z konta bankowości elektronicznej klienta, co daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa i ochrony informacji (zarówno finansowych, jak i osobowych). Klienci e-sklepów doceniają niewątpliwą wygodę, jaką daje automatyczne generowanie już wypełnionych formularzy. Dzięki temu oszczędza się sporo czasu oraz ma się pewność, że dane zostały wprowadzone prawidłowo (np. bez literówek). Skracanie ścieżki płatności jest niezwykle praktyczną funkcjonalnością, w znacznym stopniu usprawniającym zakupy.

Oprócz niewątpliwej zalety, jaką jest szybkość płatności online, często podkreśla się także bezpieczeństwo tego typu transakcji. Korzystając z usług obsługiwanych przez rzetelnych operatorów, mamy pewność, że operacja przebiegnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa transakcji online. Gwarantem bezpieczeństwa są certyfikaty Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) oraz Thawte Web Server Certificate z EV (Extended Validation). Obydwa certyfikaty przyznano firmie Dotpay.

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również