Zapłać jednym kliknięciem!

Allegro właśnie uruchomiło nową metodę płatności, która jest możliwa dla wszystkich użytkowników, wybierających płatność kartą. Od tej pory nie będziesz musiał tracić czasu na zbędne uzupełnianie danych za każdym razem, kiedy chcesz dokonać zakupu. Jeśli zastanawiasz się na czym polega ten nowy sposób płacenia on-line, zapraszamy do lektury.

Omawiane rozwiązanie jest wynikiem podjęcia współpracy z PayU, integratorem płatniczym, dbającym o bezpieczeństwo i wygodę naszych e-transakcji. Karty to jednak dopiero początek, ponieważ PayU przygotowuje równie szybką i wygodną płatność za pomocą przelewu bankowego, które zostanie udostępnione wybranym sklepom internetowym.

Jakie są zalety?

Przede wszystkim metoda eliminuje potrzebę każdorazowego wprowadzania danych karty podczas dokonywania płatności. W ten sposób nasze transakcje ulegają przyśpieszeniu a nam łatwiej dokonywać zakupów, za które chcemy zapłacić kartą. Co więcej, możesz kupować dowolne produkty bez konieczności opuszczania serwisu Allegro. Wszystko ogranicza się do jednorazowego podania danych karty w procesie zakupowym na Allegro a każda kolejna płatność będzie wymagała tylko jednego kliknięcia. Warto podkreślić, że przy kolejnych transakcjach pośrednik, czyli PayU, wysyła Allegro unikalny identyfikator a nie numer twojej karty, który jest specjalnie zabezpieczony w systemach PayU. Chodzi o to, żeby płacenie w sieci była szybkie, łatwe i przy tym bezpieczne.

Zapisanie karty

Żeby zapisać kartę, użytkownik musi podać swoje dane w trakcie procedury zakupowej, jednocześnie zaznaczając, że zgadza się na zapisanie karty i akceptuje regulamin systemu PayU. Po tym procesie, przy kolejnych zakupach nie będziemy musieli wypełniać żadnych formularzy, wystarczy, że klikniemy raz „kupuj”. Warto podkreślić, że wszelkie dane osobowe są przechowywane przez PayU z zastosowaniem wszelkich algorytmów szyfrujących tak, że możesz być pewny poziomu bezpieczeństwa, jaki zapewnia serwis. Co więcej, podlega on nadzorowi KNF, co zawsze wskazuje na wiarygodność serwisu płatniczego, jego działanie jest regulowane prawnie przez dyrektywy Parlamentu Europejskiego Payment Services Directives, PSD oraz posiada certyfikaty, takiej jak PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), będący światowym standardem ustalonym przez takie organizacje płatnicze, jak Visa i Mastercard. Dlatego bez obaw możesz korzystać z tego wygodnego sposobu płacenia za zakupy, bez obaw, że twoje dane trafią w niepowołane ręce.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również