Czym jest Visa Checkout?

W dobie bardzo dynamicznego rozwoju technologicznego, płatności online stały się już codziennością. Całe nasze konsumenckie zwyczaje uległy cyfryzacji tak, że chętniej nabywamy w sieci. Nie chodzi tylko o produkty i towary, ale również o opłacanie rachunków, rezerwacji do restauracji, hotelu czy kina. Tego rodzaju zmiana dokonała się dzięki szybkiemu rozwojowi Internetu oraz urządzeń mobilnych. Świadomi technologicznie e-konsumenci wymagają od e-przedsiębiorców udostępnienia im innowacyjnych i bezpieczniejszych metod płatności. Właśnie z tego powodu Visa oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z opcji Visa Checkout.

Charakteryzowane rozwiązanie jest praktycznym następcą tradycyjnego portfela i staje się coraz popularniejsze w Polsce. Jest to spowodowane głównie tym, że opcja ta pozwala na szybkie i łatwe nabywanie produktów, przelanie środków czy ich wypłacenie. Od teraz możemy robić to wszystko tylko i wyłącznie za pomocą telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Oczywiście najpierw musimy wykonać parę czynności gwarantujących bezpieczeństwo, jak zarejestrowanie się w konkretnym systemie operatora płatności online i założenie konta, do którego przypiszemy nasze karty płatnicze.

Czym jest Visa Checkout?

Mowa o sprawdzonej na świecie szybkiej, wygodnej i bezpiecznej formie płatności, która jest już dostępna w Polsce. Za pomocą tej usługi kupujący mogą płacić online zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak również mobilnych podając tylko swój login oraz hasło. Płatności z Visa Checkout można dokonywać już bez przeszkód u pierwszych polskich detalistów, w sklepach internetowych, w ich serwisach mobilnych oraz na stronach wielu międzynarodowych firm. Sama usługa działa na świecie od 2014 roku, jednak Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym ją uruchomiono. Jest to wyjątkowo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które ułatwia konsumentom płatności online z poziomu każdego urządzenia, również mobilnego. Co więcej, Visa Checkout pomaga sklepom internetowym w skutecznym zmniejszaniu zjawiska porzucania koszyka, a bankom i wydawcom kart Visa w promowaniu ich marek w procesie płatności.

Nasz klient nasz pan

Visa Checkout odpowiada na aktualne potrzeby e-konsumentów, którzy oczekują możliwie najwygodniejszego, prostego i bezpiecznego rozwiązania płatności w Internecie. Wszystko wygląda tak, że kupujący swoją kartę płatniczą i adres dostawy zapisuje w usłudze tylko raz, w czasie pierwszej rejestracji. Oznacza to, że aby dokonać transakcji, nie trzeba mieć przy sobie karty ani każdorazowo wprowadzać wszystkich danych. Usługa została przystosowana do optymalnego działania zarówno na komputerach, jak i smartfonach. Nad bezpieczeństwem całej transakcji czuwa wielopoziomowy system zabezpieczeń wykorzystujący m.in. usługę 3D-Secure.

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również