Na czym polegają płatności cykliczne ?

Rachunki i różnego rodzaju co miesięczne zobowiązania potrafią być prawdziwym utrapieniem. Nie chodzi wcale i ich wysokość, tylko konieczność załatwiania pojedynczych spraw w określonym terminie. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli w naszej pracy wisi nad nami deadline, a w domu czeka sterta obowiązków. Jeśli tylko istniałoby rozwiązanie, które załatwiałoby rachunki za nas! A co, jeśli powiemy wam, że takie rozwiązanie już istnieje? Przedstawiamy płatności cykliczne.

Płatności cykliczne polegają – jak sugeruje nazwa – na regularnym obciążaniu karty płatniczej. Dzięki zastosowaniu płatności cyklicznych, kupujący nie muszą już pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych opłat, a sam sprzedawca dostaje korzyść z regularnego i terminowego otrzymywania płatności za oferowaną usługę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które będzie pamiętać za nas o płaceniu za prąd, Internet czy abonament.

Jak to działa?

Płatności cykliczne są bezobsługową formą płatności automatycznych. Oznacza to, że po zarejestrowaniu takiej usługi, w kolejnych terminach płatności np. faktury za telefon czy prąd, użytkownik będzie informowany, że wkrótce nastąpi obciążenie jego karty określoną należnością. Autoryzacji samej transakcji dokonuje za niego wybrany operator płatności. Oczywiście w każdej chwili, użytkownik może takie zlecenie odwołać i zrezygnować z usługi. Jeśli więc w wyniku określonej sytuacji życiowej nie będziemy mogli zapłacić rachunku w danym momencie wystarczy, że zrezygnujemy z usługi, a potem ponownie do niej wrócimy. Koniec z uporczywym obowiązkiem i odsetkami! Teraz nasze rachunki będą zawsze opłacone w terminie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Płatności cykliczne należą do automatycznych transakcji, czyli ogółu płatności dokonywanych bez potrzeby każdorazowego wprowadzania danych karty płatniczej lub danych do autoryzacji przelewu. Oznacza to, że wprowadzenie tej usługi eliminuje konieczność podawania numeru karty przy każdej płatności za rachunki. Karta użytkownika będzie cyklicznie obciążana, zgodnie z wcześniej zawartą umową, co eliminuje problem nieskutecznej windykacji należności. Płatności takie oferuje wiele systemów pośredniczących w płatnościach online, jak Dotpay. Należy dodać, że z tej metody płatności może korzystać każdy, kto posiada kartę kredytową lub debetową – bez względu na to, czy rachunek jest w polskim banku. Pamiętacie, że płatność cykliczną możemy ustawić dla wielu innych transakcji, nie tylko dla rachunków. W ten sposób możemy opłacać miesięczny karnet na siłownię czy basen, naukę języka czy korepetycje. Przewiduje się, że w przeciągu kilku następnych lat płatności cykliczne staną się naszą codziennością ze względu na wygodę, jaką oferują użytkownikom.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również