Serwisy płatności zyskują na znaczeniu

Niezawodny i szybki transfer płatności za pomocą serwisów płatności online to teraz najpopularniejsza metoda płacenia za zakupy w e-sklepach. Konsumenci, coraz częściej wybierają to rozwiązanie, ponieważ pomaga oszczędzić przede wszystkim czas, jak i pieniądze.

Oczekiwania Polaków wobec płatności online.

Ciągle rośnie zainteresowanie Polaków wobec nowoczesnych form płatności online, oczekują oni szybkich i prostych sposobów płatności, tak by szybko zrealizować swoje zamówienie. Mimo płatności online to ciągle nowość i wielu internautów ciągle korzysta z przelewów tradycyjnych lub konkurującym z nim przelewem online albo też popularną gotówką przy odbiorze, to serwisy takie jak PayU, DotPay czy Przelewy24 rosną w siłę i każdego dnia przybywa im więcej klientów. Ponad połowa internautów deklaruje, że jeśli płatności za zakupy w e-sklepach to tylko płatności online, jest to dużo więcej, patrząc na statystyki i porównując z poprzednimi latami.

E-karty.

Coraz większe grono klientów opowiada się również, iż za towary czy usługi kupowane w sieci za pomocą karty kredytowej lub karty wirtualnej, tzw. e-karty, która jest naszym wirtualnym portfelem. Przelewamy na nią środki tylko te, za które chcemy akurat zapłacić za zakupy. Mamy tylko finanse, na konkretny zakup, co zatem jeszcze bardziej zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Powody, dla których wolimy płacić online.

Rozwój e-gospodarki działa coraz bardziej dynamicznie, a to dzięki roli nowoczesnych form płatności. Większość internautów opowiada się, iż będą wybierać metody, które znacznie oszczędzają czas i pieniądze co za tym idzie, serwisy płatności online serwują tu najlepsze warunki. Coraz częściej pośród wymienianych jest tylko ta jedna opcja, a przelewy tradycyjne nie zostają już nawet nadmienione. Najwyższy czas by przeszły na boczne tory rozwiązań. E-handel, który tworzy coraz większe możliwości, buduje je nie tylko dla strony konsumentów, ale także sprzedawców i oferujących usługi. Obie strony zyskują na czasie w nowoczesnych metodach płatności online.

Zważywszy na uwagę, iż coraz częściej klienci korzystają z zakupów przez tablety i smartfony, równie złotym pomysłem okazały się aplikacje. Ułatwia i przyśpiesza nam to zakupy ze względu, że nie musimy się za każdym razem logować loginem i hasłem. Jesteśmy od razu przekierowywani do aplikacji, która zapamiętała wprowadzone przez nas dane, zatem potencjał wirtualnych platform jest nieograniczony i szybko dyskwalifikować inne metody płatności online.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również