Ty też płacisz dłonią?

Rozwój Internetu bywa naprawdę zaskakujący. Codziennie powstają nowe strony internetowe, które swoim poziomem spersonalizowania radują serca Polskich internautów. Rozwijają się sklepy internetowe i rozwija się sprzedaż online. Największy rozwój w dzisiejszym świecie widzimy na poziomie płatności, bo na chwilę obecną ponad 90% Polaków płaci za pośrednictwem Internetu. Nie chodzi o sam rozwój banków, który pomimo wolnego progresu jest widoczny, lecz o rozwój operatorów szybkich płatności online. Dzięki nim możemy płacić wszystko przy pomocy ... dłoni.

20 milionów Polaków płaci rachunki online

Ponad 20 milionów naszych rodaków wykorzystuje komputer lub urządzenie mobilne do zapłacenia za rachunki, zakupy lub bilet do kina. Ta liczba będzie stale rosnąć, bo widać wyraźnie, że częściej operujemy wirtualną gotówką, niż rzeczywistym plikiem banknotów. Nie mamy też problemów z przelewami, które od niedawna mogą być księgowane na koncie odbiorcy na chwilę po zleceniu przelewu.

Płacimy ... dłonią

Płatności mobilne stają się coraz popularniejsze. Przy pomocy zaledwie smartfona możemy zlecić przelew odbiorcy i pieniądze pojawią się na jego koncie jeszcze tego samego dnia. Do wysyłania pieniędzy nie potrzeba już tokenów, ponieważ płatności mobilne głównie dotyczą operatorów szybkich płatności online jak Dotpay.

Wszystko w zasięgu ręki

Czy elektronika może zaoferować nam coś więcej, niż obecnie? Z pewnością tak. Skoro dzisiaj możemy płacić przy pomocy dłoni, to w przyszłości oczekujemy już tylko głosowego zlecania przelewów, w których jako tokenu będziemy używać czytnika linii papilarnych.

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również