Dlaczego Dotpay?

Sklepy internetowe, które zdecydowały się na współpracę z operatorem płatności online Dotpay dotychczas oferowały z reguły tradycyjne przelewy jako formę płatności za zakupy. Niestety dzisiejsi konsumenci nie lubią czekać na 48godzinne księgowanie przelewu, co skutkuje tym, że mniej dostosowane do zmiennych warunków na rynku e-commerce sklepy zaczęły notować mniejszą liczbę odwiedzin. Po nawiązaniu współpracy z operatorem mocno zwiększyły się dotychczasowe obroty, jak również popularność samego sklepu. Powodem takiego stanu rzeczy jest zaufanie, jakim Dotpay może się pochwalić nie tylko na arenie Polskiej, ale również międzynarodowej. Operator współpracuje obecnie z Omniforum, czyli wiodącym pośredniku o ogromnych możliwościach.

Sklepy internetowe, które jeszcze nie nawiązały współpracy z operatorami typu Dotpay muszą liczyć się z tym, że ciężko będzie im przetrwać na rynku w dobie progresywnego rozwoju w kwestii płatności oraz zaufania. Z badań rynku e-commerce wynika, że User Experiences ma dziś największe znaczenie dla przetrwania sklepów internetowych. Udowodniono bowiem, że kupujący chętniej zapłacą za zakupy w sklepie, gdzie widzi się obecność znanej marki, ponieważ ma się do niej zaufanie. W związku z tym sklepy współpracujące z Dotpay notują rekordowe obroty, szczególnie w czasie weekendów. Nawiązanie współpracy z dużym operatorem to również szansa na osiągnięcie podwójnej korzyści. Sklep internetowy zyska bowiem większą liczbę kanałów płatności oraz zaufanie klientów. Zachęcamy do zainteresowania się współpracą bliżej, ponieważ sklepy przyszłości nie będą miały szansy zaistnieć, jeśli nie zagwarantują co najmniej stu kanałów płatności.

Intuicyjny system zarządzania transakcjami

Dotpay oferuje sklepom internetowym rozbudowane możliwości zarządzania płatnościami oraz łatwy w obsłudze panel użytkownika, również w wersji mobilnej. Przejrzysty system rozliczeń umożliwia łatwą kontrolę przepływu środków, dzięki takim funkcjonalnościom jak różne warianty przesyłania powiadomień, pasaż, multiwypłaty, automatyzacja zwrotów oraz płatności walutowe. Zakończeniem procesu jest otrzymanie zbiorczego raportu księgowego w wybranym przez przedsiębiorce formacie.

Optymalizacja procesu płatności

Oferowany przez Dotpay przejrzysty interfejs użytkownika pozwala dokonać płatności bez konieczności rejestracji. Takie rozwiązania, jak Whitelabel oraz OneClik znacznie przyśpieszają przebieg samego procesu płatności. Potwierdzenie płatności przedsiębiorca otrzymuje w kilka sekund po dokonaniu transakcji. Niezależnie od wielkości sklepu i branży, operator dostarcza indywidualnie dopasowane rozwiązania usprawniające proces płacenia. Jest to bardzo wygodna forma współpracy.

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również