Zalety korzystania z MasterPass

MasterPass jest cyfrową usługą płatniczą, która pozwala klientom płacić w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera. Wystarczy wprowadzenie czterocyfrowego kodu, aby zaakceptować transakcję. Masterpass szybko się integruje i nie zakłóca bieżącej działalności firmy. To otwarta platforma, co oznacza, że oprócz kart MasterCard konsumenci mogą korzystać z innych popularnych kart kredytowych, debetowych i przedpłaconych. MasterPass jest akceptowany przez ponad 40 000 sprzedawców na całym świecie. Aby oferować MasterPass, jako opcję realizacji transakcji, sprzedawcy muszą akceptować karty płatnicze oznaczone marką MasterCard.

Masterpass, jako zamiennik fizycznego portfela

Przeprowadźmy niewielki eksperyment i sprawdźmy, ile rzeczy gromadzimy w swoich portfelach. Banknoty i monety to zaledwie początek góry lodowej. W portfelu znaleźć można znacznie więcej, od kart płatniczych i kart lojalnościowych, po karty podarunkowe i paragony. Nie wspominając o wizytówkach i obowiązkowych zdjęciach rodzinnych. Nic dziwnego, że w większości przypadków nasze portfele pękają w szwach. Ultranowoczesne cyfrowe portfele pomagają zmierzyć się z tym problemem. Stanowiąc wirtualny zamiennik portfela fizycznego, elektroniczne portfele przechowują informacje o płatnościach i kartach lojalnościowych, mając na celu uproszczenie procesu kupowania online. Od połowy do końca lat 90. koncepcja ta krążła na peryferiach branży płatności, powoli, ale zdecydowanie, przenosząc się do głównego nurtu. MasterPass to jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych rozwiązań, jeżeli chodzi o wirtualne portfele. 

Zalety MasterPass

Cyfrowe portfele, w tym MasterPass, mają oczywiste zalety dla klientów. Eliminują konieczność ręcznego wprowadzania informacji o płatności i przesyłce za każdym razem, gdy konsumenci chcą kupić towary online. Zapewniają szybki i wygodny proces realizacji transakcji. Ponadto zapobiegają literówkom i błędom związanym z wpisywaniem danych na małych ekranach dotykowych. Choć wiele osób może mieć wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa transakcji online, a w szczególności płatności mobilnych, warstwy zabezpieczeń systemu MasterPass zapewniają bezpieczeństwo poufnych informacji, a co za tym idzie, środków zgromadzonych na kontach klientów. 

Korzyści dla sprzedawców

Szybszy proces realizacji transakcji oznacza mniejszą liczbę rezygnacji z koszyka, co prowadzi do wyższego współczynnika konwersji i wyższego przychodu dla firmy. Obsługiwana jest pełna gama urządzeń, co oznacza, że klienci podczas zakupów mogą korzystać z komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu lub smartfona. Zwiększa się, zatem liczba kanałów sprzedaży. Za sprawą optymalizacji mobilnej klienci uzyskują najwyższą jakość zakupów za pomocą smartfona, nawet, jeśli strona sprzedawcy nie jest zoptymalizowana.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również