Jak działają płatności ratalne Dotpay ?

Każdy e-przedsiębiorca, który chce nie tylko przetrwać na rynku e-commerce, ale i z powodzeniem konkurować z najlepszymi, powinien inwestować w rozwój swojego biznesu oraz dodatki, które pozwolą klientom na łatwiejszą obsługę sklepu oraz jeszcze wygodniejsze zakupy. Prowadząc nowoczesny sklep internetowy przedsiębiorca powinien interesować się również innowacjami w zakresie płatności internetowych, co do których klienci mają szereg wymagań. Jako odpowiedź na problemy e-konsumentów pojawiło się nowoczesne rozwiązanie firmy Dotpay, która od lat z powodzeniem obsługuje tego typu szybkie płatności w sieci i jest obecnie liderem w tej branży. Proponowaną nowością jest poszerzenie oferty firmy o płatności ratalne obsługiwane przez Internet.

Jeżeli jesteś e-przedsiębiorcą, który nieustannie próbuje zwiększyć swoją sprzedaż, to możliwość zakupu na raty jest idealnym wyborem i świetnym narzędziem, które pomoże w realizacji tego zadania. Za pośrednictwem systemu Dotpay, klienci mogą kupować na raty towary już od 300 złotych wartości. Opcja ta znajdzie idealne zastosowanie w sklepach z markową odzieżą, sklepach z elektroniką oraz w branżach, w których to sami klienci mogą zdecydować się na zakupy ratalne. Wprowadzenie takiego wygodnego rozwiązania technologicznego sprawi, że w sklepie pojawią się nowi klienci, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakupy za gotówkę, jednak chętnie nabędą produkt po rozłożeniu należności na raty. Dla właściciela sklepu będzie to kolejny klient, tak samo wartościowy, jak ten, który kupuje, płacąc regularnie przelewem.

Jak to działa?

Warto podkreślić, że sama instalacja płatności ratalnych w e-sklepie nie jest żadnym problemem. Wynika to z tego, że Dotpay udostępnia wiele wtyczek i modułów, które pozwalają na szybkie wdrożenie płatności ratalnych i szybkich płatności online w większości popularnych silników e-przedsiębiorstw. Co więcej, oprogramowanie obsługujące płatności ratalne w e-sklepie oferuje klientowi możliwość kalkulacji rat, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania. Sam proces udzielenia pożyczki przebiega w całości przez Internet, a więc nie wymaga od klienta wychodzenia z domu, wypełniania dokumentów, ani wysyłania ich do siedziby firmy. Dodatkowo, Dotpay nie wymaga zaświadczeń o zarobkach oraz podpisywania umowy bezpośrednio w siedzibie. Jeśli chodzi o wysokość pożyczki, jaką może otrzymać klient to waha się ona od 300 złotych do 20 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że okres spłaty zobowiązania wynosi od 3 miesięcy do 3 lat. 

Dwa systemy ratalne

Dotpay oferuje obecnie dwa systemy ratalne. Pierwszym z nich jest tzw. erata, obsługiwana przez Dotpay oraz Alior Bank. Drugi system ratalny to mRaty, które obsługuje mBank. Warto zaznaczyć, że oferta jest w pełni bezpieczna dla obu stron transakcji. Właściciel sklepu może być pewny wypłaty należności za sprzedane produktu, a klient zaciągający zobowiązanie zyskuje pewność, że współpracuje z doświadczoną firmą, oferującą przejrzyste warunki kredytowania oraz atrakcyjne stopy procentowe.Dotychczasowi klienci chwalą sobie współpracę z Dotpay w zakresie rat oraz płatności internetowych.

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również