Czym jest Visa Checkout ?

Visa Checkout to narzędzie oferowane przez Visa, które ułatwia posiadaczom kart dokonywanie płatności i zakupów online. Chodzi o to, aby zakupy online były szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze, poprzez wyeliminowanie konieczności wielokrotnego wpisywania tych samych informacji podczas procesu zakupowego.

Konfiguracja Visy Checkout

Rejestracja w systemie Visa Checkout jest jednorazowym procesem. Posiadacze kart mogą utworzyć konto Visa Checkout na stronie internetowej Visa lub zrobić to w trakcie realizacji transakcji u dowolnego sprzedawcy obsługującego Visa Checkout. Utworzenie konta Visa Checkout jest kwestią stworzenia nazwy użytkownika i hasła, wprowadzenia danych do faktury, szczegółów wysyłki i danych karty kredytowej. Po zakończeniu procesu, wszelkie podane informacje są bezpiecznie przechowywane przez Visę i można uzyskać do nich dostęp za pomocą jednej nazwy użytkownika i hasła. Informacje znajdujące się na koncie Visa Checkout mogą być automatycznie używane u każdego sprzedawcy obsługującego Visa Checkout. Usługa Visa Checkout jest bezpłatna zarówno dla handlowców, jak i użytkowników kart.

Co oznacza Visa Checkout dla sprzedawców online?

Visa Checkout zapewnia klientom usprawnienie realizacji transakcji. Może to skutkować wyższymi współczynnikami konwersji w porównaniu do bardziej tradycyjnych form płatności. Oznacza to również, że akceptanci mogą wdrożyć specjalnie opracowany koszyk, który oferuje korzyści z posiadania konta użytkownika. Klient przy kolejnej transakcji nie musi ponownie wprowadzać danych, a sprzedawca nie jest zmuszony do przechowywania poufnych informacji o klientach we własnym zakresie.

Co z danymi wrażliwymi karty

Usługa Visa Checkout może być wdrożona na dwa różne sposoby. W pierwszej metodzie nie trzeba podawać żadnych danych wrażliwych posiadacza karty, takich jak numer karty kredytowej czy data ważności. Jest to korzystne dla typowego małego lub średniego biznesu, który stara się być w zgodzie ze standarem PCI. W drugiej metodzie, transakcja płatnicza Visa Checkout dostarcza wszystkie dane posiadacza karty do systemu. To sprzedawca decyduje, która metoda jest dla niego lepsza. 

Jakie są wymagania techniczne są konieczne, aby skonfigurować Visę Checkout?

Visa wykorzystuje bibliotekę Javascript, aby ułatwić wdrożenie usługi Visa Checkout na wybranej stronie internetowej. Wystarczy odwołać się do biblioteki JavaScript w nagłówku stron realizacji transakcji i nawiązać połączenie z interfejsem API, aby wywołać zdarzenie lightbox. Innymi słowy, jest to kilka linii kodu, które można dodać do swojej strony. Podstawowa integracja wymaga stworzenia lightboxu, który pozwala naszym klientom przejść przez proces transakcji. Niektórzy sprzedawcy mogą zdecydować się na korzystanie z zaawansowanych funkcji w celu dostosowania lightboxu.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również