Płatność Masterpass - charakterystyka

Żyjemy w coraz bardziej dynamicznym świecie, gdzie każda sekunda jest na miarę złota. Powoli w zapomnienie odchodzą zakupy stacjonarne, na które musimy wygospodarować kilka godzin z naszego dnia. W sieci kupujemy znacznie szybciej i wygodniej, bez konieczności wypuszczania się w miasto. Aby zakupy online uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnymi, wprowadzono system płatności Masterpass, który sprawi, że będziecie nabywać towary w Internecie w zaledwie kilka sekund.

Posiadając konto w Masterpass będziesz mógł z każdego swojego urządzenia – laptopa, telefonu i tableta – uczynić instrument służący do robienia szybkich zakupów w sieci. Co więcej, rozwiązanie to działa tak samo w dowolnym miejscu na świecie i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Kupowanie online jeszcze nigdy nie było tak proste!

Na czym polega Masterpass?

Jest to metoda płatności w typie portfela elektronicznego, która maksymalnie skraca czas realizacji e-transakcji. Proces podania danych kart przebiega tylko i wyłącznie na początku, a nie przy każdej płatności. W praktyce więc należy zarejestrować swoje karty płatnicze w systemie, aby od teraz móc cieszyć się możliwością swobodnych zakupów. Przy kolejnych nabytkach nie trzeba bowiem szukać portfela, żeby podać swoje dane. Wystarczy tylko raz kliknąć oraz zalogować się do wirtualnego portfela, skąd można dokonywać szybkich e-transakcji.

Jak zarejestrować kartę?

System Masterpass pozwala na rejestrację takich kart płatniczych, jak Mastercard, Maestro i Visa. Wystarczy wejść na stronę i podążać za instrukcją, podając wszystkie swoje dane. Te są następnie szyfrowane i przypisane do twojego indywidualnego e-portfela, do którego otrzymasz specjalny login.

Kwestie bezpieczeństwa

Takie konta jak Masterpass są obłożone restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Oznacza to, że twój e-portfel będzie chroniony wielowarstwowym systemem zabezpieczeń. Każdy użytkownik jest dokładnie sprawdzany w chwili, kiedy zakłada on swoje konto i podaje kolejne dane kart. Jest to warunkiem korzystania z systemu. Co więcej, użytkownik jest zobligowany do zatwierdzenia każdej płatności koniecznością zalogowania się na jego indywidualne konto Masterpass oraz podanie mPIN-u. Wszystko to sprawia, że osoby postronne nie będą miały dostępu i wglądu do danego e-portfela. Warto również zaznaczyć, że użycie mPIN-u eliminuje konieczność korzystania z kodów CVV/CVC dostępnych na karcie, co znacznie podnosi bezpieczeństwo transakcji. Prawda, że wygodne? Pożegnaj się więc z koniecznością noszenia wszystkich kart przy sobie, ryzykując ich kradzież bądź zgubienie. Nie pozostaje nic innego, jak zamienić swój tradycyjny portfel na e-portfel.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również