Płatność jednym kliknięciem z rachunku karty

Wprowadzono nową usługę, którą dzięki współpracy z operatorem Przelewy24 uruchomiła również moBiLET. Od teraz będziemy mogli kupić bilety komunikacji miejskiej za jednym kliknięciem z rachunku naszej karty. Wszystko to po, żeby ułatwić nasze codzienne życie.

Niedawna aktualizacji aplikacji moBiLET – która służy do nabywania biletów komunikacji miejskiej oraz regulowania opłat na postojach w strefach płatnych parkowania – pozwala na optymalne ułatwienie i usprawnienie transakcji, wykonywanych z rachunku naszej karty bankowej. Polega to na tym, że tylko raz podajemy na początku dane z karty, jak numer, datę ważności i kod zabezpieczający i od teraz, przy każdej e-płatności będziemy potwierdzać transakcję jednym kliknięciem.

Czy warto?

Tego rodzaju proces e-płatności jest możliwy dzięki połączenia samej aplikacji z karą bankową poprzez specjalny token. Właśnie to połączenie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa tego innowacyjnego rozwiązania, ponieważ w przypadku kradzieży urządzenia i wspomnianego tokena, nie może on zostać użyty do przeprowadzenia transakcji gdzie indziej. Wówczas można zablokować token a z karty wciąż bezpiecznie korzystać. Eksperci wskazują, że coraz więcej użytkowników aplikacji do doładowywania konta e-portmonetki używa właśnie kart płatniczych i właśnie dlatego zdecydowana się na wprowadzenie metody płacenia z jednym kliknięciem. Każdorazowe wpisywanie danych podczas doładowań było zwyczajnie uciążliwe, szczególnie w sytuacji, gdy chcieliśmy szybko dokonać opłaty. Obecnie cały proces został skrócony do zaledwie kilku sekund.

Gdzie jeszcze zapłacimy jednym kliknięciem?

Omawiana usługa cieszy się coraz większą popularnością i śmiało można powiedzieć, że jest to najnowszy krzyk mody na e-rynku. Na polskim podwórku z tego rodzaju metody płatności elektronicznej korzysta już aplikacja CallPay czy iTaxi. SkyCash na przykład wprowadził niedawno do swojej aplikacji możliwość zapamiętania danych logowania na rachunek bankowy przy doładowywaniu e-portmonetki poprzez użycie metody „pay-by-link”. W zestawie z funkcją automatycznego wprowadzenia hasła jednorazowego do formularza przelewu, ułatwia to zasilanie aplikacji z osobistego rachunku. Z dnia na dzień coraz więcej aplikacji będzie wprowadzało tę metodę płatności, która nie dość, że pozwala zaoszczędzić na wiele czasu, to jest przy tym bezpieczniejsza niż każdorazowe, ręczne wprowadzanie danych do formularza przelewu. Płacenie w sieci nigdy nie było tak łatwe.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również