Masterpass – wkraczamy na nowy poziom płatności online

Szybko, szybciej, jeszcze szybciej. Żyjemy w nieustannym pędzie, rzadko znajdując czas wolny. Pośpiech wkrada się we wszystkie dziedziny naszego życia. Jest znakiem obecnych czasów. Nie omija również sfery zakupów. Dlaczego coraz popularniejsze staje się kupowanie towarów lub usług w sieci? Bo to rozwiązanie pozwala nam oszczędzać czas, a przy okazji jest niesłychanie wygodne. Sektor handlu elektronicznego, co rusz przyciąga nowych klientów, a to atrakcyjnymi promocjami, a to ogromnym wyborem produktów. Doskonałym magnesem na e-konsumentów, którzy chcą oszczędzić trochę czasu stały się płatności elektroniczne. Zwykłe przelewy internetowe przestały nam wystarczać. Dzisiaj oczekujemy od płatności w sieci znacznie więcej. Odpowiedzią na nasze wymagania jest np. system płatności Masterpass. Z jego pomocą nabywanie towarów w sieci zajmuje zaledwie kilka sekund. Dokonując płatności możemy wykorzystać dowolne urządzenie: tablet, laptop, smartfon. Wystarczy posiadanie konta w systemie Masterpass. Zakupy zrobimy praktycznie z dowolnego miejsca w Europie, a nawet na świecie i nie poniesiemy przy tym żadnych dodatkowych kosztów. 

Jak działa Masterpass?

Masterpass to rodzaj wirtualnego portfela, który pozwala maksymalnie skrócić czas transakcji. Na początku musimy podać dane kart, z których zamierzamy korzystać. Robimy to tylko ten jeden raz. W systemie można zarejestrować dowolną liczbę kart, podobnie, jak w portfelu możemy „nosić” różne rodzaje kart płatniczych. W momencie dokonywania zakupów trzeba „wyjąć swój wirtualny portfel z kieszeni”, czyli zalogować się w systemie, aby dokonać szybkiej zapłaty za towar.

Rejestracja kart w systemie Masterpass. To łatwe! 

System umożliwia zarejestrowanie dowolnych kart płatniczych np. Mastercard, Maestro czy Visa. Wchodząc na stronę Masterpass, możemy podążać za instrukcjami, krok po kroku podając swoje dane. Proces rejestracji jest niesłychanie prosty. Wszystkie informacje, które podajemy w systemie są szyfrowane i przypisane do naszego indywidualnego konta. Aby się do niego bezpiecznie logować otrzymujemy swój login. 

Czy to jest bezpieczne?

Oto standardowe pytanie stawiane przez osoby, który po raz pierwszy korzystają z jakiejś formy płatności elektronicznych. Musimy mieć świadomość, że wszelkie rozwiązania wykorzystujące karty płatnicze obwarowane są bardzo restrykcyjnymi przepisami. Masterpass nie jest wyjątkiem. System jest chroniony przez liczne zabezpieczenia, to właściwie cały, wielowarstwowy system ochrony. W momencie zakładania konta i podawania danych kolejnych kart każdy użytkownik jest dokładnie sprawdzany. To jeden z warunków korzystania z Masterpassa. Aby każdorazowo zatwierdzić płatność musi zalogować się na swoim koncie, podając mPIN. W ten sposób osoby postronne nigdy nie mają dostępu do naszego konta. Dzięki zastosowaniu mPIN-u nie jest konieczne korzystanie z kodów CVV i CVC, a transakcja jest o wiele bezpieczniejsza. Trudno nie wspomnieć o wygodzie takiego rozwiązania. Brak konieczności noszenia przy sobie wszystkich kart jest kuszącą perspektywą. Wymaga jednak pewnej zmiany nastawienia do płatności internetowych. 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również