Raty online: e-raty, mRaty

Faktem stało się to, że coraz częściej i chętniej kupujemy za pośrednictwem sieci. E-konsumenci przez Internet zaopatrują się w odzież, sprzęt RTV i AGD, obuwie i akcesoria a nawet meble i części samochodowe. W razie nagłego wypadku, kiedy musimy zaopatrzyć się w jakiś konkretny sprzęt, na przeszkodzie stają nam niejednokrotnie finanse. Nie zawsze możemy jednorazowo poświęcić większą sumę na upragniony towar. Na szczęście wciąż dynamicznie rozwijający się rynek e-handlu przychodzi na pomoc, oferując możliwość skorzystania z rat online!

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów, serwisy płatności internetowych opracowały raty online. Ta innowacyjna forma płatności pozwala użytkownikom na uzyskanie szybkiej i wygodnej pożyczki. Wszystko bezpiecznie i wyjątkowo łatwo, ponieważ klienci uzyskują bezpośredni dostęp do banku z możliwością uzyskania kredytu. Po szybkiej weryfikacji, użytkownik otrzymuje natychmiastową wypłatę środków na zakupione towary lub usługi. Sama procedura kredytowa przebiega online, nie musisz wychodzić z domu i zajmować się formalnościami!

Jak to działa?

Systemy płatności internetowych nawiązały owocną współpracę z bankami, przez co e-sklepy korzystające z usług takich systemów jak Dotpay, mogą swoim klientom rozkładać należność za zakup produktu na wygodne raty. Należy zaznaczyć, że w tej opcji wszelkie formalności załatwia się online. Oznacza to, że użytkownik nie musi podpisywać sterty dokumentów, ani udawać się do banku z papierami poświadczającymi możliwość zasięgnięcia pożyczki. Weryfikacja również odbywa się online. Proces polega na tym, że klient e-sklepu wybiera interesujący go towar i jako opcję płatności zaznacza „płatność w ratach”, po czym akceptuje transakcję. Teraz należy wypełnić wniosek kredytowy a upoważniony bank sprawdza dane konsumenta w Biurze Informacji Kredytowej. Na podstawie otrzymanych informacji, bank decyduje czy przyzna konsumentowi kredyt, wysyłając warunki jego udzielenia. Po zapoznaniu się z nimi, użytkownik zatwierdza całą procedurę jednym kliknięciem. Całość, łącznie z weryfikacją zdolności kredytowej, trwa zaledwie kilka minut.

Opcje ratalne

Wśród oferowanych obecnie systemów ratalnych najlepsze warunki znajdziemy korzystając z e-raty, czyli raty w systemie płatności Dotpay, który współpracuje z Alior Bankiem oraz mRaty, w której serwis współpracuje z mBankiem. Kwota, jaką można uzyskać waha się od 300 złotych do 20 000 złotych. Okres spłaty tak udzielonego kredytu będzie wynosił 3 miesiące lub 3 lata, wszystko zależy od pożyczonej sumy. Należy również podkreślić, że relacja kredytowa jest nawiązana między bankiem a klientem e-sklepu, sprzedawca otrzymuje całą należność od razu po zatwierdzeniu transakcji.

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również