E-portfel. Charakterystyka PayPal.

PayPal to amerykańskie przedsiębiorstwo, które w swoich usługach oferuje dokonywanie i odbieranie płatności online. System działa na zasadzie wirtualnego portfela, pozwalając użytkownikom na płatność przy użyciu karty płatniczej bądź doładowanego przelewem konta PayPal. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, ponieważ pozwala na zarejestrowanie wszystkich swoich kart w jednym miejscu, z którego swobodnie i bezpiecznie można nimi operować w celu dokonania zakupu w sieci.

Aplikacja PayPal pozwala swoim użytkownikom być na bieżąco ze swoimi wydatkami i stanem konta. Rozwiązanie to ułatwia kontrolę nad finansami, ponieważ system powiadamia użytkownika o odebranych oraz wydanych środkach. PayPal informuje również klientów o użytej formie płatności. W ten sposób nie dość, że możemy szybko i łatwo robić zakupy w sieci, to również łatwiej efektywniej zarządzać kontem. PayPal jest zatem dla wszystkich, którzy lubią zintegrowana rozwiązania oraz szanują swój czas.

Jak to działa?

Wystarczy założyć konto w systemie. Zazwyczaj prowadzenie konta jest bezpłatne, sytuacja wygląda inaczej w przypadku klienta biznesowego, jednak o wszystkim jest on informowany, ponieważ opłacie mogą podlegać wybrane operacje, jak przelewy zagraniczne. PayPal jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ za pomocą jednego konta użytkownicy mają możliwość dokonywania zakupów w milionach sklepów, rozsianych po całym świecie. Co więcej, aplikacja pozwala na przelewanie i odbieranie środków z dowolnego miejsca i urządzenia. Należy zaznaczyć, że korzystanie z usługi jest wysoce bezpieczne, ponieważ płacenie odbywa się za pomocą hasła do PayPal. Użytkownik nie musi więc podawać swoich poufnych danych finansowych, które są szyfrowane. Właściciele e-sklepów nie widzą numeru karty klienta, tylko jego unikalny identyfikator, za pomocą którego PayPal pośredniczy w zakupach. Chcąc założyć konto, użytkownik dokonuje bezpłatnej rejestracji, podaje swój adres e-mail oraz dane osobowe. Następnie może dowolnie powiązać z kontem PayPal swoje karty debetowe i kredytowe oraz rachunki bankowe. Od teraz przy kolejnych zakupach online, towary i usługi można nabywać bez konieczności nużącego wprowadzenia wszystkich danych – wystarczy jedno kliknięcie!

Błyskawiczne doładowania

PayPal uruchomił również niezwykle wygodną funkcję błyskawicznego doładowania, która umożliwia użytkownikom natychmiastowy przelew pieniędzy z osobistego rachunku bankowego na konto, które posiadają w systemie PayPal. Aby to zrobić, trzeba zalogować się na konto partnera Trustly i użyć danych do logowania PayPal. Następnie należy wybrać swój bank i określić sumę, jaką chce się przelać na swoje konto. W chwili zatwierdzenia przelewu można od razu przystąpić do kupowania w sieci!

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również