Strona Ikei coraz częściej odwiedzana przez polskich internautów

W historii handlu było wiele firm, które na zawsze zmieniły oblicze biznesu oraz sprzedaży. Jedną z takich firm jest Ikea, która od dawna zajmuje się sprzedażą przystępnych cenowo produktów meblowych oraz wyposażenia wnętrz. W swoich stale zwiększających liczbę marketach Ikea obsługuje dziennie tysiące klientów, którzy cenią sobie w tym sklepie ogromny wybór oraz przystępne ceny. Nic więc dziwnego, że Ikea od pewnego czasu wspomina o możliwości otworzenia sklepu internetowego, w którym klienci będą mogli dokonać zakupu i za pomocą firmy kurierskiej otrzymać interesujące ich towary. Jest to oferta adresowana do mieszkańców mniejszych miejscowości, w których okolicy nie ma salonów tej marki. Dzięki niej będą mogli zakupić swoje wymarzone meble bez konieczności długich podróży do większych miast w których taki market meblowy się znajduje.

Zainteresowanie stroną IKEA

Wielu specjalistów w branży przekonuje, że powstanie sklepu internetowego Ikea przewidziane jest na rok 2016. Coś musi być na rzeczy, gdyż w ciągu ostatniego roku zauważyć można znaczący wzrost zainteresowania stroną internetową firmy. Stale wzrasta ilość odwiedzin, co pokazuje jak dużym zainteresowaniem, cieszy się oferta marki, oraz tym, że klienci poszukują jej produktów w sieci.

Serwis Gemius przeprowadził jakiś czas temu badanie, w którym wskazał, że od grudnia 2014 roku ilość osób odwiedzających stronę firmy stale się powiększa. Ciekawostką jest, że spośród około 1,7 miliona odwiedzających 1 milion stanowią kobiety. Sama liczba odwiedzających jest już ważnym sygnałem dla zarządu firmy, że powstaje wielka potrzeba wśród klientów, która może zostać zaspokojona tylko dzięki otworzeniu sklepu online. Ponad połowę odwiedzających stanowią też ludzie młodzi w wieku od 20 do 39 lat. To właśnie ten przedział wiekowy stanowi też największą grupę klientów salonów Ikea. Są to osoby na tzw. dorobku i starają się niskim kosztem urządzić swoje mieszkania oraz domy w dobrym skandynawskim stylu, jaki oferuje marka Ikea.

Czy IKEA zdecyduje się na sklep online?

Czy jednak zarząd tej sieci sklepów meblowych odpowie na zapotrzebowanie klientów, zależy w głównej mierze od prognoz sprzedaży w internecie. Jeżeli okażą się atrakcyjne, to niebawem możemy doczekać się bardzo interesującej oferty, która może przyćmić dotychczasową popularność internetowych sklepów meblowych w naszym kraju. Wszytko, wyjaśni się na przestrzeni kilku może kilkunastu miesięcy.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również