Visa Checkout - co to takiego ?

Od 2017 roku w Polsce funkcjonuje kolejne udogodnienie dla osób dokonujących płatności online. Klienci sklepów internetowych mogą płacić za pośrednictwem Visa Checkout. Usługa pozwala na szybsze i wygodniejsze realizowanie płatności w Internecie przy użyciu karty płatniczej. Czym jest Visa Checkout?

​Podczas wykonywania zakupów w Internecie mamy możliwość zapłacenia przelewem, płatnościami online lub kartą. Do niedawna płacenie kartą oznaczało konieczność wypełnienia w trakcie zamówienia specjalnego formularza z danymi osobowymi i danymi karty płatniczej. Uzupełnianie formularza zajmowało sporo czasu, a także narażało na niebezpieczeństwo pomyłki podczas ręcznego wpisywania danych. Aby móc zapłacić za zakupy online za pomocą karty, trzeba było mieć ją przy sobie.

Sytuacja zmieniła się w chwili wprowadzenia usługi Visa Checkout. Co ciekawe, Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym sklepy umożliwiły korzystanie z systemu Visa Checkout. Użytkownicy usługi chwalą ją za proste, przejrzyste zasady wykonywania transakcji płatniczych oraz brak opłat rejestracyjnych.

Czym jest Visa Checkout? To nic innego, jak tak zwany elektroniczny portfel (e-wallet), w którym przechowywane są dane potrzebne do realizowania płatności w sieci. Korzystając z usługi Visa Checkout nie musimy ręcznie wprowadzać danych do formularza transakcji, ponieważ wszystkie dane wstawiane są automatycznie. Pozwala to na oszczędność czasu i uniknięcie ryzyka związanego z błędnym wprowadzeniem danych. Co istotne, realizacja płatności przez Visa Checkout nie wymaga posiadania przy sobie karty – dlatego też możemy zapłacić za zakupy nawet wtedy, gdy nasza karta płatnicza została w innym miejscu.

Rejestracja do usługi Visa Checkout jest banalnie prosta. W trzech prostych krokach wypełniamy intuicyjny formularz rejestracyjny. W formularzu podajemy podstawowe dane: imię, nazwisko, kraj, adres mailowy oraz ustawiamy hasło do usługi. Gdy wyślemy wypełniony formularz do zatwierdzenia, zostaniemy następnie automatycznie przekierowani na stronę, gdzie możemy dodać kartę do naszego portfela elektronicznego. Rejestracja jest zwolniona z jakichkolwiek opłat.

Natychmiast po zarejestrowaniu jako użytkownik usługi otrzymujemy możliwość korzystania z Visa Checkout. Usługa zapewnia pełną mobilność i wygodę – za pomocą Visa Checkout możemy płacić za zakupy zrobione na komputerze, telefonie i tablecie. Do Visa Checkout możemy zarejestrować się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest odwiedzenie oficjalnej strony internetowej operatora. Natomiast drugi sposób to rejestracja za pośrednictwem sklepu internetowego obsługującego ten rodzaj płatności. Z funkcjonalności Visa Checkout korzysta obecnie coraz więcej partnerów.

Usługa Visa Checkout działa z wszystkimi rodzajami kart. Możemy używać jej zarówno dla kart debetowych, jak i dla kart kredytowych oraz kart prepaid (przedpłaconych). Z usługi mogą korzystać posiadacze kast Visa, Mastercard, Discover i American Express. Zarejestrowani użytkownicy Visa Checkout mogą płacić w ten sposób u każdego sprzedawcy na świecie, który udostępnia klientom ten rodzaj transakcji. Większe transakcje wymagają dodatkowego potwierdzenia SMS. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa przeprowadzanych operacji.

Jeśli podczas zakupów w Internecie pojawią się jakiekolwiek problemy z realizacją naszego zamówienia (niezgodność przesyłki z zamówieniem, opóźniona dostawa itd.), Visa Checkout umożliwia klientowi odzyskanie pieniędzy. Taka możliwość istnieje za pośrednictwem usługi chargeback.

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również