Jak Dotpay ułatwia życie swoim klientom?

Na polskim rynku płatności internetowych nie brakuje pośredników oferujących nowoczesne i bezpieczne usługi. Szczególną uwagę warto zwrócić na Dotpay. Ten niezwykle popularny serwis płatności posiada w swojej ofercie ogromny wybór rozwiązań i funkcjonalności, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Nic dziwnego, że Dotpay wybiera dziś znaczna część polskiej branży e-commerce. Które funkcjonalności cieszą się największym zainteresowaniem klientów? Jakie rozwiązania upraszczają ich życie? 

Płatności cykliczne

To rozwiązanie doceniane zarówno przez sprzedawców, jak i e-klientów. Korzystają z niego najczęściej przedsiębiorstwa dokonujące rozliczeń w formie abonamentów i prenumerat. Doskonałym przykładem są dystrybutorzy oprogramowania komputerowego czy sprzedawcy usług telekomunikacyjnych lub ubezpieczeniowych. Płatności cykliczne pozwalają na łatwe pobieranie należności bez żadnych opóźnień. Usprawnienie przepływu gotówki wpływa oczywiście na rozwój przedsiębiorstwa. Kupujący może natomiast liczyć na komfortowe regulowanie należności oraz oszczędność czasu. Z płatności cyklicznych często korzystają duże firmy, które co miesiąc muszą realizować mnóstwo należności. Im większa jest firma, tym rachunków do opłacenia jest więcej. Płatności cykliczne stają się wówczas najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że znają je także klienci indywidualni. Stosują płatności cykliczne do opłacania bieżących rachunków. W ten sposób wszystkie należności są zrealizowane na czas. 

Płatnosci kartowe 

Karty płatnicze stały się powszechne w naszym życiu. Używamy ich w sklepach stacjonarnych, w punktach usługowych czy podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu. Karty znalazły się także w zasięgu zainteresowania e-klientów. Można nimi wygodnie i szybko płacić za zakupy internetowe. Dotpay obsługuje wszystkie najpopularniejsze karty płatnicze takie, jak Visa, MasterCard czy Maestro. Coraz większa liczba płatności dokonywanych w sieci to właśnie płatności kartowe. Trzeba zaznaczyć, że gwarantują one bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Musimy wiedzieć, że wszystkie podmioty, które decydują się na obsługę płatności kartą, a co za tym idzie na przechowywanie i przetwarzanie danych karty muszą posiadać specjalne certyfikaty bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby informacje były w odpowiedni sposób zaszyfrowane i aby nie istniało ryzyko ich przechwycenia. 

Posiadacze kart mogą skorzystać z jeszcze jednej ciekawej metody płatniczej oferowanej przez Dotpay, czyli Visa Checkaut. To rodzaj wirtualnego portfela, który umożliwia automatyzację procesu wprowadzania danych, a więc znacznie przyspiesza proces zakupowy.

 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również